FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

W dzielnicy Wrzosowiak powstanie park kieszonkowy

Jeszcze w tym roku w dzielnicy Wrzosowiak przy ul. Władysława Orkana powstanie pierwszy w tej części miasta mini park tzw. „park kieszonkowy”.

„Park kieszonkowy” przy ul. Władysława Orkana zostanie wyposażony w elementy małej architektury, w tym m.in.: ławki z oparciem, zestaw piknikowy stół, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, hamak, ławki-leżaki drewniane czy huśtawkę dla dorosłych. W ramach inwestycji posadzone zostaną również liczne drzewka i krzewy m.in. porzeczka alpejska, platon klonolisty czy tawuła japońska i inne.

Jednym z pomysłodawców i osobą, która inicjowała powstanie mini parku w dzielnicy Wrzosowiak  był Radny Miasta Częstochowy z ramienia Lewicy Tomasz Blukacz.

Dzielnica Wrzosowiak rozkwita. Mieszkańcy mają do dyspozycji liczne siłownie plenerowe, systematycznie remontowane są jezdnie oraz chodniki, a dzieci i młodzież mają do dyspozycji nowoczesne boiska choćby to przy Szkole Podstawowej nr 53, czy nowo wybudowany tor speedrowerowy. Jednak w tej części miasta brakowało „zielonej przystani”, gdzie mieszkańcy w wolnym czasie mogliby spotkać się ze znajomymi, sąsiadami i porozmawiać w przyjemnym otoczeniu – powiedział radny Tomasz Blukacz.

Być może to miejsce będziemy wykorzystywać do mini eventów, w których będą uczestniczyć mieszkańcy pobliskich bloków – dopowiedział radny Blukacz.

Według informacji uzyskanych z częstochowskiego magistratu do połowy kwietnia ma zostać opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa na budowę mini parku w dzielnicy Wrzosowiak. Następnie ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Natomiast jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zakończenie prac powinno być na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Parki kieszonkowe to niewielkie publiczne tereny zieleni z elementami małej architektury, które powstają najczęściej na osiedlach, dzięki temu mieszkańcy blisko swojego miejsca zamieszkania zyskują przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Zadanie powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

źródło: własne