FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Od poniedziałku 29 marca autobusy MPK powrócą na ul. Łukasińskiego

W związku z zakończeniem prac drogowych, od poniedziałku 29 marca autobusy MPK powrócą na swoje stałe trasy w dzielnicy Raków. Ulicą Łukasińskiego kursować będzie 7 linii autobusowych. Tyle samo, zgodnie z zapowiedziami, po przywróceniu stałej organizacji ruchu w ul. Łukasińskiego będzie od poniedziałku obsługiwać centrum przesiadkowe przy Dworcu Raków PKP. Dodatkowo pasażerów do tego miejsca dowozi autobus za tramwaj.

Linie nr 12, 32 i 80 zostaną wydłużone ulicami Okrzei i Łukasińskiego do pętli RAKÓW DWORZEC PKP, natomiast linie nr 19, 31, 35 i 36 będą również kursowały w obu kierunkach ulicą Łukasińskiego, wykonując przejazdy przez przystanek RAKÓW DWORZEC PKP.

Na terenie centrum przesiadkowego RAKÓW DWORZEC PKP, autobusy linii nr 02 (autobus za tramwaj), 12, 32 i 80 będą korzystały z przystanków po stronie dworca kolejowego, a linie nr 19, 31, 35 i 36 – z przystanku wewnętrznego, zlokalizowanego bliżej zieleńca na Skwerze Sokołów.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu prosi o zwrócenie uwagi na oznakowanie przystanków i miejsca umieszczenia rozkładów jazdy poszczególnych linii.

źródło: UM Częstochowy
foto: własne