FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

WYPADKI Z UDZIAŁEM ROWERZYSTÓW – POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

foto: Marcin Biś

W przeciągu kilku dni w powiecie częstochowskim doszło do trzech wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Dlatego Policja apeluje do kierowców oraz cyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę.

28 czerwca około godziny 21.20 w Koninie doszło do wypadku drogowego w którym 22-letnia rowerzystka będąca pod wpływem alkoholu podczas przewożenia nietrzeźwej pasażerki została najechana przez nieznanego motorowerzystę. W wyniku wywrócenia się, pasażerka roweru odniosła obrażenia ciała.
29 czerwca około godziny 17.00 w Częstochowie na ulicy Jagielońskiej , 15-letnia kierująca rowerem nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej i wjechała na jezdnię nie udzielając pierwszeństwa samochodowi m-ki Mercedes. W wyniku zdarzenia, nieletnia rowerzystka doznała obrażeń ciała.
1 lipca około godziny 8.00 w Częstochowie na ulicy Jagielońskiej doszło do kolejnego wypadku gdzie 35-letnia kierująca samochodem m-ki VW Passat nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 53-letniej rowerzystce. W wyniku zdarzenia, rowerzystka doznała obrażeń ciała.

Artykuł możesz komentować na naszym fanpage.

Dodane przez: Marcin Biś
Źródło: www.czestochowa.slaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ