FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Top news

Wznowienie wyjazdów do sanatorium od 15 marca

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma dobrą widomość dla ubezpieczonych, którzy oczekują na wyjazdy rehabilitacyjne. Już od poniedziałku, 15 marca, wznawia wyjazdy do sanatoriów.

Należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ubezpieczony, który został skierowany na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym otrzyma z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie pismo dostaną także te osoby, które już wcześniej je otrzymały, ale ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.

Po otrzymaniu zawiadomienia należy przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku Covid-19. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny – wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Wykonanie testu nie wiąże się z żadnymi kosztami dla klienta. Jest on bezpłatny. Aby go wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęciem turnusu rehabilitacyjnego. Koniecznie na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny. Dopiero wtedy można czynić przygotowania do wyjazdu!!!

Źródło: ZUS