FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Trwa rekrutacja do przedszkoli

foto: UM Częstochowa

Od poniedziałku trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wnioski można składać do 19 marca.

Podobnie jak w latach ubiegłych, aby zgłosić chęć zgłoszenia dziecka do danego przedszkola zarejestrować się na stronie internetowej: http://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/czestochowa

System pozwala na kandydowanie równocześnie do 3 przedszkoli/oddziałów przedszkolnych.

Wniosek wypełniony na stronie rekrutacyjnej należy wydrukować, podpisać oraz złożyć w placówce pierwszego wyboru, również do 19 marca.

W rekrutacji mogą wziąć udział tylko dzieci w wieku 3-6 lat zamieszkałe na terenie Częstochowy. Przygotowano dla nich 1760 miejsc w przedszkolach miejskich, wybranych przedszkolach niepublicznych oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Otwarcie strony internetowej dla kandydatów nastąpi 8 marca o godz. 9:00, co oznacza, że do tego czasu nie będzie możliwości logowania się i rejestrowania.

Zamknięcie systemu nastąpi 19 marca o godz. 15.00. Po upływie tego terminu wnioski nie będą już przyjmowane.

Jeśli rodzic nie będzie miał możliwości elektronicznego wypełnienia wniosku, będzie mógł otrzymać w dowolnym przedszkolu wniosek w wersji papierowej, który po wypełnieniu należy złożyć w przedszkolu/oddziale przedszkolnym pierwszego wyboru, również od 8 do 19 marca.

Żadnego znaczenia nie będzie miała kolejność uzupełniania i składania wniosków pod warunkiem zachowania obowiązujących terminów.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

foto/źródło: UM Częstochowa

(MM)