FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Bez kategorii

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos

foto: UM Częstochowa

Rusza nowa edycja akcji Masz Głos, służącej aktywizacji i współpracy różnych środowisk, działających na rzecz najbliższego otoczenia. Chętni do udziału w przedsięwzięciu mogą się zapisywać do 8 marca.

Do koordynowanej przez Fundację Batorego akcji Masz Głos 2021 mogą zgłaszać się organizacje społeczne, grupy nieformalne oraz aktywistki i aktywiści z całej Polski, którzy chcą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Mogą zajmować się różnymi sprawami: ekologią, przestrzenią publiczną, lokalnymi przepisami, edukacją, działaniami na rzecz młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami.

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy wejść na stronę www.maszglos.pl i założyć konto. Udział trwa 10 miesięcy i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy dostają wsparcie merytoryczne, a także pomoc w przygotowaniu planu działania, określeniu celu i realizacji pomysłu we współpracy z władzą lokalną i otoczeniem. Najlepiej współpracujące społeczności (mieszkańców z władzą samorządową) mają szansę na prestiżową nagrodę Super Samorząd, przyznawaną przez Fundację Batorego. Nagroda przynosi gminie uznanie jako sprawnie funkcjonującej społeczności samorządowej.

Bezpośredni link do rejestracji do akcji Masz Głos: https://www.maszglos.pl/register/

foto/źródło: UM Częstochowa

(MM)