FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Prezentacja tegorocznego składu drużyny Eltrox Włókniarz Częstochowa

foto: UM Częstochowa

W wyjątkowej, bo transmitowanej przez internet, oprawie odbyła się prezentacja tegorocznego składu drużyny Eltrox Włókniarza Częstochowa. To pierwsze – tego typu wydarzenie w historii polskiego żużla.

W związku z pandemią, praktykowana corocznie, huczna prezentacja częstochowskich żużlowców z udziałem kibiców i gwiazdy muzycznej, nie mogła się odbyć w sposób tradycyjny. Nie przeszkodziło to jednak kultywowaniu tradycji, która tym razem przeniosła się do sieci.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się, nie jak zazwyczaj, w Hali Sportowej Częstochowa, ale w hotelu Arche i było transmitowane m.in. poprzez media społecznościowe. Podczas, prowadzonego przez Tomasza Lorka i Irka Bieleninika spotkania, wszyscy chętni mogli nie tylko zobaczyć żużlowców reprezentujących Eltrox Włókniarz Częstochowa w sezonie 2021, ale również zadać im pytanie (a także wygrać nagrodę w postaci szalika z podpisami zawodników). W prezentacji uczestniczyli wszyscy zawodnicy Włókniarza, z wyjątkiem Fredrika Lindgrena, który ze względu na obostrzenia musiał pozostać za granicą (odpowiadał na pytania w sposób zdalny). Na miejscu obecni byli również przedstawiciele parlamentu, władz miasta, zarządu klubu oraz sponsorzy.

Początek tegorocznego sezonu żużlowego zaplanowano na 3 kwietnia. Na swój pierwszy mecz Eltrox Włókniarz Częstochowa pojedzie do Lublina, gdzie spotka się z miejscowym Motorem.

ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 2021

Prezes: Michał Świącik

Trener: Piotr Świderski

Skład:

Seniorzy:
Leon Madsen (Dania)

Fredrik Lindgren (Szwecja)
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Jonas Jeppesen (Dania)

Juniorzy:
Jakub Miśkowiak

Mateusz Świdnicki
Bartłomiej Kowalski

foto/źródło: UM Częstochowa

(MM)