FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Kolejny etap sczepień nauczycieli przeciw COVID-19

foto: UM Częstochowa

Od wtorku, 2 marca od godz. 8.00 ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla nauczycieli oświatowych i akademickich w wieku do 69 lat. Potrwają do 3 marca, do końca dnia. 

Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach, zgłoszenia będą rejestrowane w dwóch systemach – dla nauczycieli oświaty w Systemie Informacji Oświatowej, dla akademickich – w systemie POL-on. Dyrektorzy szkół, placówek, rektorzy powinni otrzymać szczegółowe informacje o terminach rejestracji nauczycieli z tej grupy wiekowej.
Rejestrowani do szczepień w tej grupie wiekowej będą też pracownicy zatrudnieni na stanowiskach pomocy nauczyciela, woźnych oddziałowych i instruktorzy praktycznej nauki zawodu.
Nauczyciele, którzy wcześniej nie skorzystali z rejestracji, a byli do tego uprawnieni, również będą mieli możliwość zgłoszenia się do szczepień, podobnie jak wymienieni pracownicy i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Taką informację muszą przekazać swojemu dyrektorowi lub rektorowi.
Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 roku) będą mieli podawaną szczepionkę firmy AstraZeneca. Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze – wszystkie osoby od 18. do 69. roku życia mogą być szczepione preparatem AstraZeneca.
foto/źródło: UM Częstochowa
(MM)