FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Brązowy medal Włókniarza z 2019 roku oddany w szczytnym celu

foto: [mb]

Zakończyła się licytacja unikalnego  brązowego medalu zdobytego przez zawodników forBET Włókniarz Częstochowa w DMP w 2019 roku na rzecz pomocy dla Moniki Gruzli –  fanki żużla. Medal został przekazany na licytację przez Tomasza Blukacza – radnego Częstochowy z ramienia Lewicy. Wylicytował go zagorzały kibic i fan Włókniarza, pan Marcin z Katowic, który już wpłacił 700 złotych na pomoc dla Moniki.

Monika Gruzla, mieszkanka Częstochowy choruje na endometriozę. Jest to choroba  nieuleczalna, jest nowotworem o łagodnym przebiegu.  Nie jest to choroba złośliwa, jednak jej przebieg kliniczny jest taki, jak choroby nowotworowej – więcej na stronie:  https://www.siepomaga.pl/monika-gruzla

Długo zastanawiałem się jaki fant wystawić na licytację. Wybór padł na replikę brązowego medalu, który otrzymałem od zawodników i zarządu Włókniarza za wsparcie i współpracę w 2019 roku. Bardzo się cieszę z osiągniętej kwoty, ponieważ każda złotówka jest ważna w leczeniu Moniki – powiedział radny Blukacz.

Udało się i to jeszcze w szczytnym celuLicytując medal chciałem pomóc, bo uwielbiam aukcje charytatywne. Często uczęszczam w aukcjach charytatywnych, tym bardziej jak trafi się coś związanego z Włókniarzem, to wówczas  nie przepuszczę takiej okazji, bo jestem wielkim fanem tego klubu  – powiedział Pan Marcin. Przeglądałem media społecznościowe i przechodząc z jednej wiadomości do drugiej zobaczyłem, że pan radny Tomasz Blukacz wystawił medal, a że przy okazji można było pomóc, więc zdecydowałem się wziąć udział w tej super inicjatywie – dodał Pan Marcin, który nie ujawnił nam swojego nazwiska. Pan Marcin specjalnie przyjechał do Częstochowy, aby odebrać medal.

Zachęcamy czytelników do włączenia się w licytację i tym samym pomoc dla Moniki, która cierpi i zmaga się z chorobą. Licytacje znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/groups/3256118454492950/about

(MB)
foto: [mb]