FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Tablica upamiętniająca zmarłą ordynator SOR

foto: UM Częstochowa

W Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mirowskiej odsłonięto tablicę upamiętniającą zmarłą dr Iwonę Fijak, ordynatora Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Dr Iwona Fijak, specjalista medycyny ratunkowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii, przez 15 lat, od 2006 do 2021 roku była ordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Miejskiego Szpitala Zespolonego. Zmarła 15 stycznia 2021 roku w wieku 58 lat. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zakażenie koronawirusem. Była niezwykłym lekarzem, zawsze gotowym do pomocy drugiemu człowiekowi, uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy za wybitną działalność w dziedzinie ochrony zdrowia oraz szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.

We wtorek, 16 lutego przy rejestracji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odsłonięto poświęconą jej tablicę.

– W czasie pracy pani doktor przez ten oddział przewinęło się bagatela 392 tys. 44 pacjentów – powiedział senator Wojciech Konieczny, dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. – Dlatego myślę, że ta tablica to wyraz wdzięczności częstochowskiego społeczeństwa, pacjentów, tych ludzi, którym poświęciła swoje zdrowie, a być może nawet życie. To dzięki niej rozbudował się SOR. To w jaki sposób dźwignęła ten oddział sprawiło, że zdołaliśmy również skutecznie mierzyć się z epidemią.

foto/źródło: UM Częstochowa