FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Miasto

Załamanie pogody – problemy komunikacyjne

Zimowa aura daje o sobie znać od niedzieli, ale szczególne nasilenie niesprzyjających warunków atmosferycznych nastąpiło od niedzielnych godzin wieczornych do godzin południowych w poniedziałek.

Od początku wystąpienia intensywnych opadów śniegu na terenie miasta, na 650 km ulic Częstochowy pracuje 21 zestawów sprzętu do zimowego oczyszczania pasa drogowego. Większość floty sprzętu firmy wykonującej usługę odśnieżania dla Częstochowy została skierowana na główne ciągi komunikacyjne i połączenia międzydzielnicowe. Na drogach o najwyższym natężeniu ruchu zestawy sprzętu jeżdżą parami.

W sytuacji utrzymywania się intensywnych opadów, w połączeniu z wiatrem i niską temperaturą, sytuacja nie ulega natychmiastowej i trwałej poprawie, ponadto często nieskuteczne jest działanie mieszanki solankowej.

Do ustania intensywnych opadów największa praca służb będzie wykonywana na głównych ulicach, zaś popołudniu tabor sprzętu zostanie zadysponowany na ulice boczne i lokalne.

Pomimo obiektywnych trudności utrzymywana jest obsługa pasażerska środkami komunikacji miejskiej częstochowskiego MPK, chociaż należy liczyć się z opóźnieniami kursów. W godzinach porannych, na skutek zablokowania al. Pokoju przez tiry, autobusy linii 01 docierały tylko do dworca PKP Raków.

Autobus na zaśnieżonej ulicy
Autobus na zaśnieżonej ulicy