FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Linie 18, 30 i 33 z pętlami na nowym centrum przesiadkowym przy ul. Piłsudskiego

Od wtorku, 26 stycznia ulegną na stałe trasy trzech linii autobusowych MPK. Dotrą one do wybudowanego węzła przesiadkowego przy dworcu PKP.

  • Linia nr 18: na odcinku Batalionów Chłopskich – Wilsona/Katedralna autobusy bedą kursować bez zmian. Z ulicy Wilsona pojadą na wprost ulicą Piłsudskiego do węzła przesiadkowego (powrót do ul. Katedralnej i dalej bez zmian). Jednocześnie linia 18 nie będzie kursować II Aleją Najświętszej Maryi Panny, Aleją Wolności i ul. Orzechowskiego.
  • Linia nr 30: na odcinku Siedlec – Rondo Trzech Krzyży będzie kursować bez zmian, dalej Warszawską, Garibaldiego, Wilsona i Piłsudskiego do węzła przesiadkowego (powrót do przystanku I ALEJA). Ponadto linia 30 zostanie wycofana z Al. Jana Pawła II, Alei Armii Krajowej, Alei Kościuszki i II Alei Najświętszej Maryi Panny.
  • Linia nr 33: na odcinku Wąsosz – II Aleja Najświętszej Maryi Panny będzie kursować bez zmian, a następnie ul. Piłsudskiego do węzła przesiadkowego (powrót bezpośrednio do przystanku II ALEJA). Jednocześnie linia 33 zostanie wycofana z I Alei Najświętszej Maryi Panny, Placu Daszyńskiego i ul. Ogrodowej.

Na terenie centrum przesiadkowego PIŁSUDSKIEGO, autobusy linii nr 18, 30 i 33 będą korzystały z przystanków położonych najbliżej peronu nr 1 dworca PKP.

Także od wtorku linie GZK: R, Rk, RkZ, Rm i Rl zostaną wycofane z ulicy Ogrodowej i będą korzystać z węzła PIŁSUDSKIEGO. Autobusy będą obsługiwać podróżnych ze środkowego peronu centrum, a kolejnym przystankiem na trasie będzie STARY RYNEK. Godziny odjazdów z przywróconego przystanku pozostają bez zmian.