FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Spadek liczby zachorowań na Covid-19 w kraju i w Częstochowie

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby potwierdzono 5 733 nowe przypadki zakażeń Covid-19, w tym 421 w woj. śląskim. W Częstochowie odnotowano 26 chorych na koronowirusa. Zmarło aż 121 osoby, z czego dwie osoby to mieszkańcy Częstochowy. Ogólna Liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła do 990 811 przypadków, z czego 17 150 osób zmarło. Spadek liczby zakażonych odnotowano także w powiecie Częstochowskim (9 nowych przypadków oraz jedna ofiara śmiertelna)

Od 24 listopada narzędzia rejestracji danych epidemiologicznych  zostały ujednolicone. Dotychczas dane dotyczące nowych przypadków w kraju, w mieście oraz w regionie można było znaleźć min. na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie. Dane te były bardziej szczegółowe, dzięki czemu otrzymywaliśmy informacje nie tylko o ogólnej sytuacji epidemiologicznej ale również wiedzę o osobach na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym czy hospitalizowanych.

Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia przeprowadzona w całej Polsce analiza danych dotyczących przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykazała różnicę na poziomie 22 tys. wyników między systemem elektronicznym,  a innymi używanymi dotychczas narzędziami zbioru danych. Zidentyfikowane rozbieżności nie wpływały w istotny sposób na ocenę sytuacji epidemiologicznej.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia