FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Budżet Obywatelski: Wspólny projekt środowiska piłkarskiego w Częstochowie

Od poniedziałku (tj. 16 listopada) trwa głosowanie w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wśród zadań ogólnomiejskich jest projekt, który wspierają, aż cztery podmioty sportowe.

Zadanie nr 184 „Budowa boiska Victorii Częstochowa z nawierzchnią sztuczną”  jest wspólnym projektem środowiska piłkarskiego w Częstochowie. Zadanie to wspierają Victoria Częstochowa, Skra Częstochowa, Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa oraz Orzeł Kiedrzyn.

Razem możemy wszystko, wspólne głosowanie spowoduje, że w Częstochowie przybędzie tak bardzo potrzebne pełnowymiarowe boisko z sztuczną nawierzchni ą, na którym będą odbywać zajęcia dzieci i młodzieży z naszych klubów – czytamy w komunikacie.

Modernizacja obiektu Victorii ma objąć wymianę nawierzchni trawiastej na sztuczną. Ponadto inwestycja ma objąć budowę trybuny na 40 osób wraz z podbudową z płyty metalowej ryflowanej  oraz  2 wiaty stadionowe  z siedziskami dla piłkarzy rezerwowych na  13 zawodników z podstawą z blachy ryflowanej,  a także zakup tablicy wyników oraz zakup i montaż ogrodzenia z paneli metalowych zgrzewanych o wysokości  4 metrów  z 2 furtkami na długości 140 metrów.

Na wybrane zadania  można głosować od 16 listopada do 25 listopada br. W związku z pandemią koronawirusa głosowanie odbywa się wyłącznie za pomocą platformy internetowej, dostępnej na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl.