FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

W dzielnicy Wrzosowiak powstanie mini park tzw. „park kieszonkowy” ?

Od 16 listopada tj. od poniedziałku rusza głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego. Wśród zgłoszonych przez mieszkańców inwestycji i zadań jest m.in. budowa „parku kieszonkowego” w dzielnicy Wrzosowiak przy ul. Władysława Orkana.

Zadanie, które może zostać zrealizowane przy ul. Władysława Orkana 22/26 (naprzeciwko przychodni „Wrzosowiak” ) obejmuje budowę „parku kieszonkowego” wyposażonego w elementy małej architektury, w tym m.in. w: ławki, ławki-leżaki drewniane, hamak i huśtawkę dla dorosłych, zestaw piknikowy, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Inwestycja obejmuje również zasadzenie wielu roślin i krzewów takich jak: porzeczka alpejska, platon klonolisty, cis pospolity, tawuła japońska i świerk serbski. Ma być stworzona miła i przyjemna atmosfera.

W tym miejscu taka inwestycja to strzał w 10. Dlatego cieszę, że w ramach budżetu obywatelskiego został złożony wniosek dotyczący budowy parku kieszonkowego stwierdził radny miasta Tomasz Blukacz – wspierający i promujący to zadanie. Dzięki temu projektowi powstanie nie tylko miejsce do spotkań, ale także strefa, która  wpłynie na relacje interpersonalne między sąsiadami i mieszkańcami całej dzielnicy. Dlatego proszę o wsparcie tego zadania w ramach głosowania w budżecie obywatelskim  i oddania swojego głosu na zadanie nr  23 „Park kieszonkowy w dzielnicy Wrzosowiak” dodał radny Blukacz.

W dzielnicy Wrzosowiak mamy boiska, jest sporo siłowni plenerowych oraz placów zabaw, na stan dróg również mieszkańcy nie mogą narzekać. Dlatego wyszedłem z inicjatywą, aby w ramach budżetu obywatelskiego przy ul. Władysława Orkana w miejsce zaniedbanego parkingu powstał park kieszonkowy powiedział Marcin Biś, pomysłodawca projektu. To Państwo swoimi  głosami możecie zdecydować, czy  przy ul. Władysława Orkana zamiast asfaltu będzie zieleń, a otoczenie zyska urokliwe miejsce do relaksu, czy spotkań ze znajomymi. Wierzę, że wspólnie możemy zmienić Naszą dzielnicę, aby ta stała się bardziej urokliwa i przyjazna mieszkankom oraz mieszkańcom. Dlatego liczę, że Państwo również chcecie zmian i oddacie swój głos na zadanie nr 23 – dodał Biś.

Na wybrane zadania w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego będzie można głosować od 16 listopada do 25 listopada br. W związku z pandemią koronawirusa głosowanie odbędzie się na platformie internetowej, dostępnej na stronie internetowej www.konsultacje.czestochowa.pl.