FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Mateusz Złotnicki: W przyszłym sezonie będę jeździł w Victorii Poczesna

foto: Facebook, Mateusz Złotnicki

Mateusz Złotnicki opuszcza szeregi Lwów Avia Częstochowa i w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Victorii Poczesna. O powodzie odejścia oraz celach na przyszły sezon „Złoty” opowiedział Naszej redakcji.

Sezon 2020 był Twoim ostatnim w barwach Lwów Avia Częstochow. Jakie chwile najlepiej wspominasz w barwach Lwów ?

Tak to prawda to był mój ostatni sezon w barwach biało zielonych. Od 2013 roku byłem zawodnikiem Lwów, gdzie razem zdobyliśmy bardzo dużo medali i byliśmy najlepszą drużyną w Polsce jak i w Europie. Indywidualnie wspomnienia mam bardzo dobre, najlepszym sezonem był  rok 2014, gdzie startowałem jako junior i osiągnąłem 2-vice Mistrzostwo Polski Juniorów i awansowałem do finału Mistrzostw Europy Juniorów. W kolejnych sezonach od 2015 do 2017 miałem straszną zniżkę formy, ale sprawy rodzinne spowodowały brak treningów, stres i niechęć do jazdy. Od sezonu 2017 do 2020 zaczynało wszystko wracać do normy zacząłem stawać na pudle w różnych zawodach indywidualnych i powoli wracała ta nadzieja. Wszystko wróciło na dobre tory jak zostałem kapitanem 1 ligowej drużyny, gdzie musiałem poświecić dużo czasu na organizacje tego wszystkiego, wyjazdów i innych rzeczy wtedy wiedziałem, że skoro wziąłem tą 1 ligę na siebie to muszę pokazać,  że trzeba spełnić funkcję kapitana i udało się osiągnąć złoto to było coś pięknego, że całej Naszej drużynie udało się wrócić na tron.

Według oficjalnych informacji odchodzisz, ponieważ obawiasz się rywalizacji o skład, czy potwierdzasz tą wersję ?

Każdy sobie inaczej tłumaczy moje odejście. Po prostu wiedziałem, że jak nie teraz to kiedy. Od 3 lat słyszałem od trenera, że nie odchodź bo jesteś Nam potrzebny i tak co roku byłem robiony w konia bo się nakręcałem jak mały samochodzik, gdzie mówiono, że będziesz jeździł, no tak jeździłem w 1 lidze. Ostatnio policzyłem, że od 3 lat w ekstralidze objechałem 16 meczy to jest bardzo mało. Jechałem wtedy kiedy trenerowi albo kogoś brakowało z podstawowego składu albo ktoś źle się czuł ale to nic nie zmieniało bo byłem tylko w awizowanym składzie i po jednym biegu  była już za mnie zmiana dlatego postanowiłem już dać sobie spokój i zmienić klub bo wiecznie młody nie będę, a czasu już brakuje na treningi jednak praca i życie ważniejsze dlatego korzystam aby coś jeszcze pokazać ze swojej strony dobrego.

Czy są już jakieś zapytania z innych klubów, a może już wiesz, gdzie będziesz jeździł w przyszłym sezonie  ?

Tak w przyszłym sezonie będę występował w klubie którego jestem wychowankiem i zacząłem swoją przygodę ze speedrowerem jest to oczywiście Victoria Poczesna.

Ten sezon był dla Ciebie niezwykle udany, a jakie cele stawiasz sobie na przyszły ?

Tak był to bardzo udany sezon dla mnie w 1 lidze byłem najlepszym zawodnikiem drużyny. W CS Superlidze w trzech  meczach wykręciłem średnia 3.800. Co do celów na sezon 2021 to osiągnąć z Poczesną Mistrzostwo 1 ligi oraz wygrać wszystkie turnieje Drużynowe z tym klubem oraz pomóc drużynie wygrać jak najwięcej meczów w CS Superlidze. Indywidualnie nie stawiam sobie jakiś celów ten sezon chce tylko poświęcić mojej nowej drużynie i osiągnąć z nią jak najwięcej.

Czy chcesz coś powiedzieć kibicom z Częstochowy na pożegnanie ?

Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, całemu zarządowi i wszystkim osobom w klubie za tyle lat wspólnej współpracy. Z nikim się nie będę żegnał bo lepiej jest się witać za rok wszyscy się będziemy widzieć tylko po przeciwnych stronach.