FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

Kolejna faza przebudowy linii tramwajowej. Objazdy dla linii autobusowych

Od soboty 10.10 na remontowanym północnym odcinku linii tramwajowej rozpoczną się kolejne utrudnienia. Z ruchu wyłączony będzie wjazd z al. AK w ul. Dekabrystów i odwrotnie. Wyznaczono objazdy.

Spowodowane jest to pracami związanymi z kładzeniem nowego przejazdu tramwajowego przez ulicę Dekabrystów (dzień wcześniej do użytku oddany zostanie wjazd w ul. Worcella).

Z powodu braku możliwości przejazdu ulegną zmianie trasy autobusów linii 15, 22 i 24:

  • linia nr 15 będzie w obu kierunkach kursować przez ulicę Kiedrzyńską (od Dekabrystów do Promenady Niemena), następnie Aleją Armii Krajowej do skrzyżowania z Dekabrystów i dalej bez zmian. Na zmienionej trasie obowiązują wszystkie przystanki pośrednie: HALA POLONIA, POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA, PROMENADA NIEMENA, KURPIŃSKIEGO oraz KIEDRZYŃSKA;
  • linie nr 22 i 24 będą w obu kierunkach kursować wzdłuż torów tramwajowych (Aleją Armii Krajowej) pomiędzy ulicą Dekabrystów a Promenadą Niemena. Obowiązują przystanki pośrednie: HALA POLONIA, POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA i PROMENADA NIEMENA.

Oznacza to, że na ulicy Kiedrzyńskiej pozostanie jedynie linii 15 (częstotliwość 20-30-40 minut).

Ponadto od soboty urealniony zostanie rozkład linii 29, przez co w rozkładzie nastąpią minutowe przesunięcia. Drobne zmiany także na linii 65.