FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

W ramach miejskich środków na zadania z tzw. Inicjatywy Lokalnej zakończono zadanie „Rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Kopalnianej 4a w dzielnicy Dźbów”

foto: UM Częstochowa

Na stadionie przy ul. Kopalnianej staraniem miasta pojawiły się nowe piłkochwyty, ale w bazę treningową i boiska w Dźbowie inwestuje też zarząd częstochowskiego klubu, który szkoli coraz więcej młodych piłkarek i piłkarzy. 

W ramach miejskich środków na zadania z tzw. Inicjatywy Lokalnej pod koniec lipca zakończono zadanie „Rozbudowa obiektu sportowego przy ul. Kopalnianej 4a w dzielnicy Dźbów”. Wnioskodawcą tego zadania publicznego był Klub Sportowy „Płomień Częstochowa”, który własnym sumptem wykonał remont trybuny głównego boiska poprzez renowację i montaż nowych siedzisk, montaż barierek ochronnych i wykonanie ciągów pieszych. Miasto zaangażowało się w projekt poprzez zainstalowanie piłkochwytów za bramkami przy głównym boisku piłkarskim, boisku treningowym oraz przy projektowanym boisku typu „Orlik”. Ogólnie postawiono 255 metrów piłkochwytów. Koszt realizacji miejskiej części przedsięwzięcia wyniósł, łącznie z nadzorem inwestorskim, 110 tys. zł.

Dzięki wspólnej inwestycji obiekt „Płomienia” znacząco poprawił swój standard, o czym miał okazję przekonać się prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, który odwiedził boiska i siedzibę klubu w dzielnicy Dźbów. Stworzone tam obecnie warunki przyciągają coraz więcej młodych adeptów piłkarstwa, a obecny zarząd klubu stara się sukcesywnie modernizować zaplecze i poszerzać kadrę szkoleniową.

Obecnie „Płomień” prowadzi drużynę seniorską (gra w „A” klasie) oraz 7 drużyn w niższych grupach wiekowych (od U16 do U9).

foto/źródło: UM Częstochowa