FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Twisty 2.0. będą miały imiona !

foto: Marcin Biś

Dziesięć Twistów nowej generacji zakupione przez częstochowskie MPK będą miały swoje imiona. Niebawem MPK w Częstochowie ogłosi w tej sprawie konkurs.

Przypomnijmy, że na początku sierpnia radny miasta, Tomasz Blukacz wystosował interpelację, aby Twisty 2.0. miały swoich patronów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Zgodnie z wyjaśnieniami uzyskanymi od Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, nadanie nazw nowym tramwajom było planowane wcześniej. Na dzień dzisiejszy nie można podać daty ogłoszenia konkursu w tej sprawie. Czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego Blukacza.

W najbliższym czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie obchodzić będzie dwa ważne dla przedsiębiorstwa wydarzenia: 70-lecie jego istnienia oraz otwarcie linii tramwajowej po przebudowie (ta planowana jest wraz z początkiem nowego roku). W związku z tym, konkurs będzie poprzedzał jedno z ww. wydarzeń.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zostaną w stosownym czasie ogłoszone przez MPK w Częstochowie na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz na profilu Facebook-owym przewoźnika.

Przypomnijmy, że Częstochowa zakupiła dziesięć tramwajów typy Twist 2.0 od bydgoskiej PESY. Obecnie do Częstochowy dotarły osiem składów.  Po wszystkich trasach w mieście tabor zacznie kursować na początku przyszłego roku, wraz z zakończeniem największej przebudowy infrastruktury tramwajowej od początku istnienia sieci w Częstochowie. Koszt produkcji i dostawy dziesięciu nowych tramwajów od bydgoskiej PESY wyniósł w sumie ok. 90 mln zł

źródło/foto: [mb]