FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Od poniedziałku z powodu remontu zamknięta będzie ul. Korczaka w centrum Częstochowy

foto: UM Częstochowa

Uwaga kierowcy! Od najbliższego poniedziałku przez dwa miesiące zamknięta będzie – z powodu remontu – ul. Korczaka w centrum Częstochowy. Objazd do alei Bohaterów Monte Cassino wyznaczony został ulicą Jana III Sobieskiego, aleją Wolności i ul. 1 Maja.

Od 10 sierpnia br. od godz. 6.00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Korczaka od skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego do skrzyżowania z ul. Słowackiego.
Będą tam prowadzone roboty drogowe związane z przebudową ulicy. Od skrzyżowania ul. Nowowiejskiego z ul. Jana III Sobieskiego wyznaczony zostanie objazd do alei Bohaterów Monte Cassino biegnący ulicą Jana III Sobieskiego, aleją Wolności, przez rondo Mickiewicza i ul. 1 Maja. Ponadto oznakowany będzie dojazd do ul. Dunikowskiego od strony ul. Ogińskiego, ponieważ na ul. Dunikowskiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z wjazdem i wyjazdem na ul. Ogińskiego. Przewiduje się, że prace potrwają ok. 2 miesiące.

Przebudowa obejmie m.in. rozbiórkę istniejących nawierzchni, wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę i modernizację sieci elektrycznych, zabezpieczenie mechaniczne sieci elektrycznych oraz sieci telekomunikacyjnych. Zostanie wykonana telekomunikacyjna kanalizacja technologiczna, warstwa konstrukcyjna podbudowy i nawierzchni jezdni, chodników, drogi rowerowej, miejsc postojowych i zjazdów. Ponadto prace obejmą regulację wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także roboty związane z zielenią.

Koszt inwestycji to 1,83 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Drog-Bud.

Za utrudnienia – w imieniu – Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu – przepraszamy!

foto/źródło: UM Częstochowa