FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Kolejnych osiem osób w zestawieniu „Twarzy Przyszłości”

foto: UM Częstochowa

Kolejnych osiem osób pojawiło się w zestawieniu „Twarzy Przyszłości”, czyli miejskiego projektu realizowanego w roku jubileuszu 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy. Pełne grono liczyć będzie 88 osób.

Jak co miesiąc w gronie „Twarzy Przyszłości” znalazły się osoby związane z Częstochową, które wykazują się szczególną aktywnością w różnych branżach. Tym razem są to:

Cezary Stolecki – jest absolwentem częstochowskiego II LO im. R. Traugutta i Szkoły Filmowej w Katowicach (kierunek: Realizacja Obrazu) oraz stypendystą Berlinale Talents. Jego dyplomowa etiuda „Magma” była nagradzana na całym świecie. Debiut fabularny „Atak Paniki” w reżyserii Pawła Maślony miał swoją premierę podczas konkursu głównego na Festiwalu w Karlowych Warach. Czarek za ten film był nominowany do Złotej Kijanki na festiwalu CAMERIMAGE. Drugi film fabularny, do którego robił zdjęcia „W lesie dziś nie zaśnie nikt” – w reżyserii Bartka Kowalskiego – miał premierę wiosną tego roku na portalu Netflix. W zeszłym roku zrealizował dwie reklamy sportowe w Szanghaju i Tokio, które będą mieć premierę na Olimpiadzie Tokio 2021. W czerwcu skończył pracę nad swoim trzecim filmem fabularnym.

Dawid Celt – rodowity częstochowianinabsolwent II LO im. R. Traugutta oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – kierunek wychowanie fizyczne, specjalizacja trener tenisa. W tenisa gra od małego, zachęcił go do tego jego ojciec. Był medalistą Mistrzostw Polski od kadeta po seniora oraz reprezentantem Polski juniorów. Po przygodzie zawodniczej, od 2012 roku komentuje mecze tenisowe dla różnych stacji telewizyjnych. Od 2011 do 2018 roku pracował z Agnieszką Radwańską jako jej drugi trener. W latach 2010 – 2015 roku był drugim trenerem Reprezentacji Polski kobiet. Od 2018 roku jest pierwszym trenerem Reprezentacji Polski kobiet z którą pracuję po dziś dzień.

Katarzyna Zalas – Z Częstochową związała się na stałe w 2004 roku. Jest absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2018 roku otrzymała tytuł doktora nauk społecznych z pedagogiki na Uniwersytecie Gdańskim. Jest nauczycielką akademicką, zatrudnioną w Katedrze Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych UJD. Jej działalność naukowa jest ściśle związana z historią miasta Częstochowy i regionu. Działa w Stowarzyszeniu „Kreatywni Aktywnie”, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” oraz Fundacji „Psia Łatka”.

Katarzyna Zwolska – Płusa – poetka, od urodzenia związana z Częstochową. Pracuje jako nauczycielka i tutorka w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich ALA oraz jako asystentka w Instytucie Literaturoznawstwa Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Wydała dwie książki poetyckie, obecnie przygotowuje kolejną. Publikuje poezję i prozę w licznych czasopismach literackich. Laureatka nagród i uczestniczka ogólnopolskich festiwali literackich. Jej wiersze tłumaczone były na angielski i węgierski. Jedna z redaktorek Babińca Literackiego. Pasjonuje się edukacją alternatywną, eksploracją odludnych miejsc oraz muzyką.

Marcin Piwnicki – częstochowianin, absolwent XI Liceum Ogólnokształcącego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Europejskiego Studium Samorządowego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez kilka lat związany z Teatrem Scena Plastyczna KUL, w którym pracował jako aktor. Swoją przygodę dziennikarską rozpoczął w Radiu Lublin, jeszcze jako student. Cenne doświadczenie zdobył również w dzienniku ogólnopolskim „Rzeczpospolita” w Warszawie. W 2005 roku wrócił do Częstochowy i rozpoczął pracę w Radiu Fon. W roku 2006 współtworzył redakcję RMF MAXXX, najpierw jako reporter, a później na stanowisku Wydawcy Faktów. Z Radiem Jura związany od roku 2011. Obecnie jest Dyrektorem Programowym stacji. W roku 2019 został wyróżniony tytułem Promotora Częstochowy w kategorii Media.

Maria Filip – absolwentka wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Zarządzania w Ochronie Zdrowia Politechniki Częstochowskiej. Pracuje jako asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Sp ZOZ im. Babińskiego w Łodzi. Jest autorką i współautorką publikacji oraz rozdziałów w książkach podejmujących tematykę psychiatryczną. Laureatka stypendium European Psychiatric Association ECP Scholarship Programme 2020 oraz stypendium World Psychiatric Association – 20th WPA World Congress of Psychiatry, Bangkok. Przewodnicząca Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Oddziale Łódzkim oraz Wiceprzewodnicząca Sekcji Kształcenia Psychiatrycznego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Aktywny Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, European Psychiatric Association oraz World Psychiatric Association – Transcultural Psychiatry Section.

Mikołaj Kubicki – jego pseudonim artystyczny to Meek, Oh Why? Jest trębaczem, absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 15 lat. Z solowym materiałem zadebiutował epką „Księżniczka i Buc”, która poprzedzała wydany rok później album „Miło było poznać”. Oba krążki wydała popularna wytwórnia Asfalt Records. „Płytę Rodzaju” artysta wydał niezależnie by powrócić z albumem „Zachód”, który ponownie zasilił ofertę Asfaltu. Był członkiem zespołu Kapelanka. Współpracował z takimi artystami jak: Voo VooDagadana, Andrzej PiasecznySarsaSeweryn Krajewski oraz Pawbeats.

Weronika Gawrys – od 2015 roku jest instruktorką rekreacji ruchowej, specjalistką Hatha Joga. Jest związana z jogą akademicką, czyli systemem pracy z ciałem opartym na ćwiczeniu asan hatha jogi w połączeniu z technikami relaksacyjnymi – który jest bezpieczny i odpowiedni dla osób w każdym wieku. Była członkiem komitetów organizacyjnych konferencji naukowych takich jak np. „Joga w kontekstach kulturowych” (Katowice) „Jakość życia & joga i sztuki walki” (Częstochowa), „Joga i relaksacja w terapii” (Warszawa). Joga stała się nie tylko jej pasją, ale stylem życia. Jest współzałożycielką „Stowarzyszenia Masz Wszystko w Sobie”, którego głównym celem jest promowanie szeroko pojętego zdrowego stylu życia, świadomej pracy z ciałem i umysłem.

Na miejski projekt ,,Twarze Przyszłości” złoży się łącznie 88 sylwetek osób między 20. a 40. rokiem życia, które swoją działalnością znacząco wpływają na oblicze Częstochowy – twórców, sportowców, społeczników, animatorów kultury czy osób aktywnych w biznesie. Większość urodziła się w naszym mieście, ale są i tacy, którzy pochodzą z innych miejsc, ale właśnie z Częstochową postanowili się związać. Są też osoby, które z niej wyjechały, lecz czują się z nią mocno związane i promują ją, realizując swoje życiowe plany.

Strona projektu, gdzie można zapoznać się z pełniejszymi biogramami jego uczestniczek i uczestników, dostępna jest pod linkiem http://twarze.czestochowa.pl/

foto/źródło: UM Częstochowa