FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Prezydent Miasta powołał społecznego konsultanta ds. społeczności żydowskiej w Częstochowie

                                                           

foto: UM Częstochowy

Jolanta Urbańska została społecznym konsultantem Prezydenta Miasta ds. społeczności żydowskiej w Częstochowie.

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Częstochowy z 23 lipca 2020 r., Jolanta Urbańska będzie się zajmować konsultowaniem i analizą działań mających na celu rozwój współpracy gminy ze społecznością żydowską; przygotowywaniem wytycznych i koordynowaniem działań realizowanych przez gminę w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego społeczności żydowskiej; inspirowaniem przedsięwzięć służących wzmacnianiu kontaktów lokalnej społeczności żydowskiej z mieszkankami i mieszkańcami miasta; wspieraniem wszelkich inicjatyw podejmowanych przez lokalną i międzynarodową społeczność żydowską, mających na celu pielęgnowanie tradycji i zachowanie pamięci o częstochowskich Żydach oraz motywowaniem młodzieży do podejmowania aktywności budujących trwałe relacje ze społecznością żydowską.

W czwartek, 23 lipca prezydent Krzysztof Matyjaszczyk spotkał się w Urzędzie Miasta z Jolantą Urbańską, nowo ustanowionym konsultantką.

Wcześniej prezydent ustanowił Małgorzatę Iżyńską – społecznym konsultantem ds. ochrony zwierząt, Dariusza Kapinosa – społecznym konsultantem ds. współpracy z NGO, Łukasza Kota – społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej i ruchu pieszego, Tomasza Tyla – Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnością.

foto/źródło: UM Częstochowy