FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

UWAGA ! Ulica Waszyngtona na wysokości Urzędu Miasta nie jest już dwukierunkowa

foto: UM Częstochowy

Ulica Waszyngtona na wysokości głównego budynku Urzędu Miasta Częstochowy – nie jest już dwukierunkowa. Obecnie tym odcinkiem przejedziemy wyłącznie od strony ulicy Tuwima w kierunku Śląskiej. Trzeba pamiętać, że obecnie nie skręcamy w prawo z ul. Śląskiej w ul. Waszyngtona, więc nie jeźdźmy na pamięć!

Do tej pory, łączący pasaż Opolczyka i skwer Solidarności, odcinek ulicy Waszyngtona był dwukierunkowy, co oznaczało, że możliwe było wjechanie w niego zarówno od ulicy Śląskiej, jak i od Tuwima (fragment od alei Wolności do Tuwima był już jednokierunkowy).

Po zmianie organizacji ruchu ulica Waszyngtona pozostaje jednokierunkowa na niemal całej swej długości, a więc: od alei Wolności przejedziemy nią wyłącznie ze wschodu na zachód aż do skrzyżowania z ulicą Polskiej Organizacji Wojskowej. Następnie fragment od POW do krzyżówki z ulicami Jaracza i Stryjeńskiej pozostaje dwukierunkowy, zaś dalej, aż do ul. Pułaskiego znów jest jednokierunkowo.

Obecnie dojazd do budynków magistratu odbywa się z ul. Śląskiej przez ul. Kopernika do pasażu Opolczyka (ta ostatnia ulica pozostaje dwukierunkową). Tym samym na odcinku od alei Wolności do ul. Śląskiej, równolegle do siebie funkcjonują odtąd jednokierunkowe ulice: Waszyngtona i Kopernika. Korekta ma usprawnić ruch kołowy w tej części Śródmieścia, a także zminimalizować sytuacje niebezpieczne generowane głównie przez kierowców przyjezdnych, dla których funkcjonujące dotąd regulacje nie były przejrzyste. O zmianie organizacji ruchu informują znaki pionowe i poziome.

foto/źródło: UM Częstochowy