FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego na DK-1 w miejscowości Bogusławice

foto: KMP Częstochowa

Policjanci z Częstochowy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek (tj. 02.07.) przed 14.00 na drodze krajowej nr 1 w miejscowości Bogusławice. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru ranne osoby trafiły do szpitali. Na czas oględzin i usuwania skutków zdarzenia trasa została zablokowana dla ruchu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że w ciężarowej cysternie przewożącej materiały sypkie, prawdopodobnie uszkodzeniu uległa opona, w wyniku czego kierujący utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w poprzedzający go autokar. Autobus z kolei uderzył w przyczepę jadącej przed nim ciężarówki, przewożącej materiały łatwopalne. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach.

Na szczęściu w zdarzeniu nikt nie zginął. Trzy osoby zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitali w Łodzi, Krakowie i Opolu, kolejne karetkami do szpitali w Częstochowie i Radomsku. Pozostałe osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie została im udzielona pierwsza pomoc medyczna i psychologiczna, a następnie zostali przewiezieni do szpitali w Częstochowie w celu dokładnej diagnostyki.

Akcja ratownicza i gaśnicza trwała kilka godzin. Po jej zakończeniu czynności wykonywali policjanci służb śledczych. Zabezpieczyli oni miejsce zdarzenia i ślady kryminalistyczne, wykonali oględziny oraz przeprowadzili wstępne czynności, zmierzające do ustalenia danych wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu.

W całej akcji udział brało ponad 50 policjantów z komendy w Częstochowie, którzy zostali wsparci specjalistami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie.

foto/źródło: KMP Częstochowa