FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Kolejna ósemka młodych osób związanych z Częstochową wybrana w ramach akcji ,,Twarze Przyszłości”

Kolejna ósemka młodych osób związanych z Częstochową , które już mają na koncie spore osiągnięcia została wybrana w ramach akcji ,,Twarze Przyszłości”

I tak w najnowszej ,,ósemce” znalazła się supermodelka Anja Rubik, zaangażowana w kampanie reklamowe m.in. marek Chloe, Gucci, Chanel, Valentino, Estee Lauder, Versace i YSL i jedna z najbardziej rozpoznawalnych ,,muz” Karla Lagerfelda, okrzyknięta przez „Vogue Paris” jedną z 30 najlepszych modelek dekady.

Jest też dr Anna Irasiak z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza, gdzie realizuje projekty naukowe i dydaktyczne związane z kształceniem przyszłych nauczycieli, językiem migowym oraz dostosowywaniem uczelni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Artur Bodziachowski to z kolei założyciel sieci restauracji ,,Mniam Mniam”. Wyuczony zawód kucharza wsparł doświadczeniem z programu telewizyjnego ,,Hell’s Kitchen”, w którym otrzymał wyróżnienie w postaci ,,czarnego kitla”.

Kolejną ,,Twarzą Przyszłości” jest Justyna Maszczyk, która jako lektorka współpracowała już z takimi dużymi rozgłośniami jak Radio Chilli Zet, RMF.FM, a obecnie VOX.FM. Nieobce są jej działania charytatywne – w kwietniu organizowała akcję „Dobro wraca z Tomkiem” na rzecz wsparcia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie w czasie pandemii.

Kris Kolanus – wychowanek Częstochowskiego Ośrodka Sportów Wodnych – ma na koncie skok do wody z  28 metrów, jak dotąd swój rekordowy. Jest jednym z twórców ,,Mad Hoppers” – społeczności osób związanych z high divingiem, czyli skokami do wody z dużych wysokości. Organizuje imprezy promujące tę dyscyplinę, szkolenia i treningi.

Do grona ,,Twarzy Przyszłości” dołącza również Michał Bachowski, który swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Dziś, jako członek rady programowej i kurator, współpracuje z festiwalem Gdynia Design Days, prezentującym najnowsze trendy w branży projektowania. Jego stworzone wraz z żoną wystawy „Empatia, teraz!” i „Ciało na rozdrożu” były pokazywane w Gdyni, we Wrocławiu i w Poznaniu.

Kolejną postacią jest Sylwia Oksiuta–Warmus. Ta urodzona w Białymstoku absolwentka m.in. warszawskiej Akademii Teatralnej przeniosła się w 2007 r. do Częstochowy i została aktorką Teatru im. A. Mickiewicza. Występuje też w serialach. Prowadzi warsztaty teatralne m.in. z dziećmi, młodzieżą, seniorami i osobami z doświadczeniem bezdomności.

Wojciech Kluk reprezentuje natomiast branżę rowerową – pierwsze jednoślady składał już w piątej klasie szkoły podstawowej. Uprawiał kolarstwo – zajął IV miejsce w Pucharze Polski XC Juniorów. Jego ,,Fabryka Rowerów” to pierwszy w Częstochowie i drugi w Polsce sklep ,,monobrandowy”, czyli skupiający się na jednej marce. Wojciech Kluk zaprasza do Częstochowy zawodowych kolarzy, organizuje imprezy lokalne i wyprawy. Współpracuje z kolarską kadrą i wszystkim polskimi zawodowymi grupami kolarskimi.

Na miejski projekt ,,Twarze Przyszłości” złoży się łącznie 88 sylwetek osób między 20. a 40. rokiem życia, które swoją działalnością znacząco wpływają na oblicze Częstochowy – twórców, sportowców, społeczników, animatorów kultury czy osób aktywnych w biznesie. Większość urodziła się w naszym mieście, ale są i tacy, którzy pochodzą z innych miejsc, ale właśnie z Częstochową postanowili się związać. Są też osoby, które z niej wyjechały, lecz czują się z nią mocno związane i promują ją, realizując swoje życiowe plany.

Strona projektu, gdzie można zapoznać się z pełniejszymi biogramami jego uczestniczek i uczestników, dostępna jest pod linkiem http://twarze.czestochowa.pl/

foto/źródło: UM Częstochowy