FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Większa liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej

Najprawdopodobniej już od poniedziałku w autobusach i tramwajach naszego MPK zaczną funkcjonować nowe przepisy odnośnie maksymalnej liczby pasażerów w pojeździe.

Zgodnie z trzecim etapem luzowania obostrzeń związanych z COVID-19 podwyższony zostaje limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Dzięki temu autobusem czy tramwajem będzie mogło jeździć równocześnie więcej osób, a dokładnie tyle, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Jeżeli przykładowo w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących, to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna tak jak dotychczas!.

Przyjęcie nowych zasad jest opcjonalne dla firmy przewozowej (może pozostać przy limicie 50% miejsc siedzących), jednak udało nam się uzyskać informację od dyspozytora, że zmiany są przygotowywane, można więc założyć że wejdą w życie wraz z nowym tygodniem. Oznacza to jednocześnie, że autobusy przegubowe nie będą już ekspediowane na nietypowe linie, takie jak np. 13 czy 28.

Janusz Karlikowski