FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Awaryjny remont i zamknięcie przejazdu kolejowego przy ulicy Bugajskiej (linia kolejowa 1) i zmienione trasy linii nr 31, 57, 58, 59 i 67.od 29.02. do 3.03.2020 r.

W tym czasie linia nr 31 zostanie skrócona do pętli STADION RAKÓW i w obu kierunkach nie będzie kursować ulicą Bugajską do Kręciwilka. Dla linii nr 31 zostają zawieszone przystanki: ŻARECKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.
Linie nr 57, 58, 59 i 67 od Estakady pojadą przez aleję Pokoju (Kucelin), ulicę Korfantego i osiedle pod Wilczą Górą w Odrzykoniu, a następnie zależności od trasy linii będą kursować do Kusiąt lub do trasy DK-46 i dalej bez zmian do Olsztyna i Biskupic.

Trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach. Dla linii nr 57, 58, 59 i 67 zostają zawieszone przystanki: CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI, MIRECKIEGO, RAKOWSKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK. Na trasie objazdu obsługa pasażerów obowiązuje na wszystkich przystankach.

Ulica Bugajska w obrębie przejazdu kolejowego będzie zamknięta dla ruchu kołowego i stanie się drogą bez przejazdu po obu stronach.

Oznakowany objazd, zamkniętego odcinka Drogi Krajowej 46, prowadzi Drogami Wojewódzkimi od skrzyżowania DK 1 z DW 789 w Koziegłowach przez Żarki, Złoty Potok, Janów, Przymiłowice do Olsztyna. Użytkownicy dróg z Częstochowy i okolic, podróżujący do Olsztyna, mogą skorzystać z możliwości dojazdu od skrzyżowania al.WP + ul.Legionów, ulicami: Legionów, Brzyszowską i dalej przez Srocko, Brzyszów do Olsztyna.

Także Aleja Pokoju i ulica Korfantego, pozwala na skorzystanie z krótszej trasy objazdu (do tzw. „starej drogi na Olsztyn”).

Nie udało nam się dodzwonić pod żaden numer telefonu PKS Częstochowa S.A., więc nie wiadomo jakimi objazdami pojadą autobusy tej firmy.

Uni-Metal (kursy do Szczekocin) będą realizowane objazdem przez al. Pokoju i ul. Odlewników. Przystanki CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI oraz RAKOWSKA mają być zastąpione postojem w al. Pokoju.

Objazd ulicy Bugajskiej
Objazd ulicy Bugajskiej