FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Prace na ulicy Mirowskiej. Objazdy dla autobusów

W związku z pracami drogowymi na ulicy Mirowskiej, wynikające z trwającej przebudowy Starego Rynku, na odcinku od ulicy Nadrzecznej do Placu Daszyńskiego od wtorku 18.02.2020 r. do odwołania nastąpi zmiana tras linii autobusowych MPK oraz GZK.

Ruch samochodów na odcinku między pl. Daszyńskiego a ul. Nadrzeczną będzie odbywał się tylko po jednym pasie drogi na relacji od centrum w kierunku Zawodzia. Plac budowy będzie można ominąć przez ul. Nadrzeczną i dalej ul. Warszawską do pl. Daszyńskiego, dlatego również na ulicy Spadek będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu od Nadrzecznej do Warszawskiej.

Objazdy dla autobusów MPK:

Linie nr 11 i 13: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Spadek, Warszawską do I Alei NMP i dalej bez zmian;

Linie nr 18, 21, 26, 27, 31 i 84: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Spadek do Garibaldiego i dalej bez zmian;

Linia nr 28 kier. Parkitka: z Mirowskiej przez Nadrzeczną, Warszawską do Alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.

Linia nr 24 kier. Kukuczki: z Krakowskiej przez Mirowską, Nadrzeczną, Warszawską do Alei Jana Pawła II i dalej bez zmian.

Dla linii nr 18, 21, 26, 27, 28, 31 i 84 zostanie zawieszony przystanek STARY RYNEK przy ulicy Warszawskiej, natomiast w zamian będzie obowiązywał przystanek NADRZECZNA usytuowany bezpośrednio za skrzyżowaniem tej ulicy z ulicą Mirowską (dla linii 24 będzie również obowiązywał przystanek STARY RYNEK przy ulicy Mirowskiej przy kościele pw. Św. Zygmunta). Przystanek ten obowiązuje także dla linii 11 i 13 w kierunku Placu Daszyńskiego.

Dla ww. linii w kierunku przeciwnym tj. Zawodzia, Mirowa, Kucelina, Błeszna i Rakowa objazdy nie obowiązują.

Objazdy dla linii GZK:

Linie R, RL, Rm, Rk, RkZ: przystanek początkowy będzie znajdował się przy kościele Św. Zygmunta, następnie autobusy pojadą ulicą Nadrzeczną do Ronda Trzech Krzyży. Zawieszony zostaje przystanek STARY RYNEK przy ulicy Warszawskiej.

Z objazdu od strony Zawodzia korzystać będą także autobusy PKS, Uni-Metal oraz busy firmy Jaro Trans.

Zmiana organizacji ruchu i tras autobusów według szacunkowych obliczeń potrwa maksymalnie do maja br.