FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi Komunikacja

Zakończył się remont mostu na ul. Zawodziańskiej na Mirowie

Przebudowa mostu nad Wartą w częstochowskiej dzielnicy Mirów trwała od sierpnia. Inwestycja kosztowała ponad 10,6 mln zł, z czego 4,44 mln stanowiło dofinansowanie zdobyte ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Remont poprawił komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców w obrębie mostu i na odcinku ulicy Zawodziańskiej.

Ruch kołowy na moście przywrócono w ostatni weekend, na swoją trasę wróciły także autobusy linii 18. Obecnie wykonują naprzemiennie kursy z ul. Orzechowskiego do ul. Hektarowej oraz do pętli linii 30 przy ul. Batalionów Chłopskich.

Jak mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk: Ważne, że oprócz modernizacji konstrukcji mostu, drogi i kanalizacji, dzięki nowemu chodnikowi udało się poprawić bezpieczeństwo na odcinku od Mstowskiej do ul. Mącznej. To m.in. droga do szkoły uczniów z tego osiedla.

Zadanie zlecił Miejski Zarząd Dróg i Transportu, a jego wykonawcą było konsorcjum firm Bitum z Lipia Śląskiego oraz Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Zakres prac związanych z samym mostem w ul. Zawodziańskiej objął m.in.: prace rozbiórkowe, wzmocnienie konstrukcji obiektu, reprofilację płyty, zabezpieczenie podpór, wykonanie nowej hydroizolacji, zabezpieczenie sieci i położenie nowej nawierzchni. Prace zwieńczyła instalacja nowych barier oraz balustrady. Powstała także nowa jezdnia asfaltowa ul. Zawodziańskiej o szerokości 6 m, chodnik i kilkanaście zjazdów z kostki granitowej. Zbudowane zostały skrzyżowania tej ulicy z ulicami: Mstowską i Mączną oraz przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Mstowską.

Więcej zdjęć możesz zobaczyć na Facebooku.