FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja Miasto

Dodatkowe linie na 1. listopada

MPK w Częstochowie w dniu 1. listopada uruchamia, jak zwykle, dodatkowe linie autobusowe kursujące do miejskich nekropolii.

Będą to cztery linie:

Linia 96Błeszno – Cmentarz Komunalny.
W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym.

W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, Kościuszki, II Aleję NMP, Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze.

Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 98Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kier. Cm. Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kier. przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, Kościuszki, al. Jana Pawła II, św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cm. Kule obowiązuje 1 wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 99Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny.

Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

Ponadto linie 22 i 29 zostają wydłużone do przystanku FIELDORFA-NILA CMENTARZ KULE. W tym dniu nie obowiązuje obsługa na pętli GOMBROWICZA lecz na przystankach o tej nazwie przy ul. Fieldorfa-Nila.

Zmiana dotyczy także linii 17, której wybrane kursy będą prowadziły przez ulicę Przestrzenną. Jednak ze względu na ruch jednokierunkowy, autobusy pojadą tu tylko w kierunku Liszki Dolnej.

Na w/w liniach obowiązuje zwykła taryfa biletowa (przypominamy o podwyżce cen). Rozkłady jazdy dostępne są już na stronie MZDiT.

W całej sieci komunikacyjnej w tym dniu obowiązuje rozkład sobotni! Pozostałe linie kursujące w pobliżu cmentarzy, w miarę możliwości taborowych, będą obsługiwane taborem przegubowym (należy jednak przypomnieć, że 8 spośród tych pojazdów, to wozy wysokopodłogowe).