FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Nikodem Mlek zastąpił duet Bartek Pawlik – Sebastian Charbich na stanowisku trenera Lwów Krasnali Częstochowa

Nikodem Mlek od przyszłego sezonu będzie pełnił rolę trenera Lwów Krasnali Częstochowa. Na tym stanowisku zastąpił duet Bartek Pawlik – Sebastian Charbich.

– Chciałem serdecznie podziękować Sebastianowi Charbichowi, który był współtwórcą i pomysłodawcą założenia szkółki. Gdyby nie „Seba” tej szkółki, a co za tym idzie tylu sportowych sukcesów jakie osiągnęli Nasi podopieczni nie byłoby. Dziękuję również panu Ignacemu Bernadzikowskiemu, ponieważ bez niego ta szkółka by nie funkcjonowałapowiedział Bartek Pawlik. Dzieciaki mamy wspaniałe, życzę nowemu trenerowi, który przejął szkółkę po mnie i Sebastianowi Charbichowi aby miał więcej sukcesów niż My – dodał Pawlik.

Dla 21. letniego Nikodema Mlek będzie to debiut w roli I trenera. Do tej pory ”Niko” pełnił rolę zawodnika Lwów Avia Częstochowa.

– Rezygnacja Bartka Pawlika trochę mnie zdziwiła, ponieważ świetnie dawał radę, ale po jego rezygnacji zarząd podjął działania by szkółka dalej funkcjonowała i zapytali mnie, czy nie podjąłbym się nowego wyzwania. Zgodziłem się i tak zostałem trenerem szkółkipowiedział Nikodem Mlek. Na początku nie stawiam sobie żadnych celów, ponieważ wszystko jest w rękach i nogach zawodników. Będę się starał jak najlepiej ich przyszykować do sezonu, aby zdobywali jak najwięcej medali i cieszyli klub, rodziców i samych siebie. Mam nadzieje, że będziemy nadal zdobywać medale tak jak to było, w tym sezonie. Dziękuje zarządowi klubu za zaufanie – dodał Mlek.

Mlek w roli trenera zadebiutuje już 9 listopada, wówczas Lwy Krasnale Częstochowa rozpoczną przygotowania na sali do nowego sezonu.

Autor: Marcin Biś