FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

Najmłodsi speedrowerzyści w Kraju będą rywalizować w Częstochowie o Mistrzostwo Polski Żaków

W najbliższą sobotę (tj. 28.09.) na obiekcie speedrowerowym przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Żaków oraz Mistrzostwa Polski Kobiet.

Jako pierwsi na starcie staną najmłodsi speedrowerzyści w Kraju, którzy rywalizować będą w kategorii do 6 lat. Następnie sukcesywnie odbędą się turnieje w kategorii: Żak – do 8 lat , Żak – do 10 lat , Żak – do 12 lat, a uwieńczeniem „Festiwalu Speedrowera” będą Mistrzostwa Polski Kobiet .

W zawodach nie może zabraknąć również adeptów szkółki Lwy Krasnale Częstochowa, którzy uchodzą za jednych z faworytów zawodów.

– Po ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Częstochowie oraz Poczesnej na treningi przychodziły dzieciaki, kiedy zaczęło ich być coraz więcej wraz z Sebastianem Charbichem postanowiliśmy założyć szkółkę – powiedział Bartek Pawlik, trener Lwów Krasnali Częstochowa. – Na treningach pojawiło się wiele perełek m.in. Sandra Charbich oraz Ala Chamara, które na swoim koncie mają już srebrny medal w Drużynowych Mistrzostwach Świata Kobiet, jest Braian Charbich Wicemistrz Polski Młodzików, Igor Czajkowski Mistrz Śląska Młodzików, czy Filip Łysakowski Mistrz Polski do lat 12. Jest też wielu zdolnych żaków, którzy w sobotnich zawodach mogą stanąć na najwyższym stopniu podium. – dodał Barek Pawlik.

W sumie w zawodach swój udział zapowiedziało ok. 100 chłopców oraz dziewczynek.
Zawody odbędą się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Początek zawód zaplanowano na godzinę 11:00. Wstęp wolny.

autor: Marcin Biś