FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza seniorów na wakacyjne seanse filmowe

Kino Studyjne OKF ILUZJA zaprasza wszystkich seniorów na wakacyjne seanse filmowe. Bilety w ramach Kina Seniora można nabyć za 8 zł.

Seanse filmowe wyłącznie dla środowiska seniorów to osobna ścieżka repertuarowa z pięknymi i wartościowymi filmami. Kino Seniora pojawiło się w repertuarze OKF w 2010 roku i szybko okazało się, że jeden seans w miesiącu nie zaspokaja potrzeb odbiorców. Projekcje odbywają się zwykle we wtorki, w godzinach południowych.

OKF zaprasza na projekcje wszystkich seniorów – nie tylko stałych bywalców comiesięcznych projekcji w ramach KINA SENIORA, ale przede wszystkim tych, którzy jeszcze tu nie byli oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku. Mamy nadzieję, że nasze KINO SENIORA ma być chwilą wytchnienia, dobrą zabawą, a czasem odpowiedzią na wiele istotnych pytań o charakterze egzystencjalnym. Podczas „Kina” prezentowane są filmy bardzo różnorodne, z różnych kategorii: klasyka światowa, klasyka polska, filmy dokumentalne, najlepsze i najciekawsze dokonania kina światowego oraz filmy mistrzów kina. Filmy interesujące, kontrowersyjne, zabawne i wzruszające.

Organizatorzy podkreślają, że film obejrzany w kinie zaspokaja potrzeby nie tylko duchowe, kulturalne, ale także towarzyskie – seanse są znakomitą motywacją do wyjścia z domu i spotkania się przed czy po projekcji ze znajomymi.

PROJEKCJE W RAMACH KINA SENIORA

9 lipca godzina 12.00 WYMARZONY

Belgia/Francja 2018, 115 min., reż. Jeanne Herry

wyk.: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Élodie Bouchez i in.

Poruszająca, wywołująca jednocześnie śmiech i łzy, historia o tym, jak ważna jest bliskość i otwartość na potrzeby tych, których kochamy. Maleńki Theo zaraz po narodzinach zostaje oddany do adopcji. Podczas gdy pracownicy opieki społecznej poszukują dla niego odpowiednich rodziców, jego tymczasowym opiekunem zostaje Jean. Miedzy Theo, a jego tymczasowym „tatą” rodzi się silna więź. Tymczasem od lat starająca się o adopcję dziecka Alice, która już niemal straciła nadzieję, zostaje wytypowana jako idealna kandydatka na nową mamę Theo.

23 lipca godzina 12.00 SŁODKI KONIEC DNIA

Polska 2019, 97 min., reż. Jacek Borcuch

wyk.: Krystyna Janda, Katarzyna Smutniak, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta.

Historia o miłości, tęsknocie, o lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Życie Marii toczy się spokojnie, do czasu gdy na jej relacjach z mężem i córką zaczynają się pojawiać rysy, w miarę jak angażuje się w romantyczny związek z młodym imigrantem Nazeerem. Jej bezkompromisowość i niepoprawność polityczna okazują się mieć dramatyczne konsekwencje – dla Nazeera, jej rodziny, lokalnej społeczności i dla niej samej.

Więcej informacji: Kino Studyjne OKF Iluzja, Al. NMP 64, www.okf.czest.pl, kasa: 34/ 324 22 40, biuro: 34/ 324 60 58.

źródło: UM Częstochowy
[mb]