FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Interwencje

Zbiórka na rehabilitację motocyklisty potrąconego przy estakadzie

Przyjaciele motocyklisty potrąconego w głośnym wypadku koło estakady zbierają fundusze na jego rehabilitację. Przemysław ma przed sobą długą drogę do odzyskania zdrowia

To miała być zwykła popołudniowa przejażdżka motocyklem. Jego kierowca, 34-letni Przemysław, właśnie zmierzał do domu, w którym oczekiwały na niego córeczka i brzemienna żona. Nie doczekały się, bo jego drogę na skrzyżowaniu al. Pokoju z al. Wojska Polskiego przerwał nieoczekiwanie samochód prowadzony przez wybitego z koncentracji kierującego, który wjechał tam mimo czerwonego sygnału.

Uderzony przezeń Przemek przeleciał w powietrzu kilkanaście metrów i uderzył o nawierzchnię drogi. Wskutek obu uderzeń doznał urazu narządów wewnętrznych, złamania nogi, ręki oraz miednicy. Obrażenia były tak poważne, że lekarze zdecydowali się na wprowadzenie Przemka w stan śpiączki farmakologicznej.

Rodzina w domu nadal oczekuje jego powrotu.

Mobilizacja dla zdrowia

Przemek ma wielu przyjaciół. Ci nie czekając długo uruchomili zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację: – My, przyjaciele, łapiemy się wszystkiego co się da, aby zebrać dla niego jak najwięcej środków – poinformowała pani Paulina, współinicjatorka zbiórki.

Według danych opublikowanych na stronie serwisu crowdfoundingowego, obecnie potrzeba kwoty 20 tys. zł, dzięki mobilizacji bliskich Przemysława zebrano już połowę – potrzeba drugiej. Poniżej udostępniamy namiar do serwisu i zapraszamy do uczestnictwa w zbiórce.

PRZEJDŹ DO ZBIÓRKI DLA PRZEMYSŁAWA

Przypominamy, jak doszło do tragedii.