FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

COMA, Michał Wiśniewski, czy Sarius zagrają na Juwenaliach

Tradycyjnie w drugiej połowie maja Częstochową rządzą studenci. W tym roku nie będzie inaczej bo 24. maja odbędą się Częstochowskie juwenalia. Zagrają m.in. COMA, Michał Wiśniewski, Pokahontaz oraz Sarius.

Jak dowiedział się serwis Fotoczewa na tegorocznych juwenaliach w piątkowy wieczór zagra Letni Chamski Podryw (godz. 21:00), Pokahontaz  ( godz. 22:00) oraz Sarius (godz. 23:10). Z kolei  w sobotę na scenie pojawi się MIG (godz. 18:00), Damian Banasiak (godz. 19:00), Michał Wiśniewski (godz. 20:30) oraz COMA (godz. 21:30).

Letni Chamski Podryw
Polski duet popowo-hip-hopowy założony w 2009 roku przez Macieja „Cantona” Piotrowskiego i Dawida „Antona” Antonkiewicza.

Pokahontaz
Polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 2003 roku w Katowicach na kanwie rozwiązanego tego samego roku tria Paktofonika. W jej skład wchodzą raperzy Rahim i Fokus oraz DJ Bambus. Twórczość zespołu charakteryzuje odejście od typowego dla polskiej sceny hip-hopu, opartego na konfrontacji i nacisku na przekaz artystyczny. Muzyka Pokahontaz zawiera wpływy szeroko pojętej muzyki elektronicznej z tekstami skoncentrowanymi na warsztacie wykonawczym.

Sarius
Polski raper, reprezentant częstochowskiej sceny hip-hopowej. Zadebiutował w 2013 roku albumem „Blisko leży obraz końca”, wyprodukowanym przez DJ-a Eproma i wydanym nakładem wytwórni Asfalt Records, której stał się pełnoprawnym członkiem. Wytwórnię opuścił po wypuszczeniu płyty „I żyli krótko i szczęśliwie” w 2016 roku. Współpracował z takimi artystami, jak Hades czy O.S.T.R. – do tego ostatniego z czasów młodości bywa często przyrównywany ze względu na swoją osobowość oraz twórczość. Oprócz rapu zajmuje się także boksem.

MIG
Polski zespół wykonujący muzykę disco polo. Zespół tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota Pstrągowska, Marek Gwiazdowski, Krzysztof Gwiazdowski i Sławomir Gwiazdowski. Zespół znany jest z takich kompozycji jak: Nie ma mocnych na Mariolę, Wymarzona, Miód Malina i Słodka wariatka, które posiadają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie internetowym YouTube.

Damian Banasiak
Wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Student Akademii im. Jana Długosza na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.  Uczestnik programu Disco Star emitowanego w Polo Tv.

Michał Wiśniewski
Polski wokalista, autor tekstów, lider grup: Ich Troje, Troje, Red Head oraz projektów Spooko i Renia Pączkowska.

COMA
Polski zespół rockowy, który powstał w 1998 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Dominika Witczaka i perkusisty Tomasza Stasiaka, obaj występujący wcześniej w grupie Ozoz. Wkrótce do zespołu dołączył basista Rafał Matuszak, a następnie gitarzysta Wojciech Grenda i wokalista Piotr Rogucki. W 2001 roku w wyniku nieporozumień z zespołu odszedł Wojciech Grenda, którego zastąpił Marcin Kobza. Pierwszym wydawnictwem grupy był singel Skaczemy/Pasażer.

Informacje o zespołach na podstawie:
www.damianbanasiak.pl, www.wikipedia.org

autor: Marcin Biś