FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Sport

W niedzielę Gran Derbi w speedrowerze ! Lwy podejmą ekipę z Leszna

W najbliższą niedzielę w samo południe na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a brązowi medaliści poprzedniego sezonu Lwy Avia Częstochowa podejmą wicemistrza Polski LKS Szawer Leszno.

Potyczki częstochowsko-leszczyńskie można określić mianem „Gran Derbi” w speedrowerze. Spotkania obu ekip zawsze są emocjonujące i prestiżowe dlatego w niedzielnym pojedynku ciężko jednoznacznie wskazać faworyta.

Warto odnotować, że obie ekipy w tym sezonie są niepokonane. W dotychczasowych spotkaniach tego sezonu ekipa spod Jasnej Góry na swoim rozkładzie ma Orła Gniezno oraz Mustang Żołędowo. Z kolei ekipa z Leszna triumfowała w spotkaniu z Żołędowem oraz Toruniem.

Crème de la crème spotkania będą zapewne pojedynki liderów obu ekip Marcina Szymańskiego z Bartoszem Grabowskim. Niemniej emocjonujące będą również pojedynki Piotra Jamroszczyka, którego w tym sezonie nie pokonał żaden rywal z Rafałem Dulińskim, który również od początku sezonu prezentuje wysoką formę. Częstochowscy kibice liczą również na dobry występ Mateusza Złotnickiego, który w poprzednim spotkaniu z Żołędowem pierwszy raz w karierze zdobył komplet punktów.

Autor: Marcin Biś