FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Kolejny sezon linii turystycznej 034

W pierwszy kurs zadaszony „londyńczyk” będący własnością częstochowskiego MPK wyjedzie w południe 1 maja. Analogicznie do lat ubiegłych dla każdej z podróży przystankiem początkowym i końcowym będzie pl. Biegańskiego przy budynku Ratusza Miejskiego.

Odjazdy będą miały miejsce o pełnych godzinach od 12 do 18 włącznie (7 przejazdów dziennie). Trasa przejazdu będzie bardzo zbliżona do znanej z lat poprzednich, która wiedzie po ulicach Śródmieścia i okolicach centrum i jasnogórskiego klasztoru. Przejazdy autobusową linią turystyczną „034” podobnie jak przed rokiem będą bezpłatne.

W dniach 1-5 maja linia turystyczna „034” kursować będzie codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy. Częstotliwość kursowania zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu, kiedy to „034” nie będzie wyjeżdżał z zajezdni, autobus będzie woził pasażerów we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034” ponownie będzie pojawiał się na trasie tylko w weekendy.

Autobus linii 034
Autobus linii 034

Kursy obsługiwane będą zakupionym przez MPK „londyńczykiem” z zamkniętym dachem (drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie). Nie wykluczone, że ponownie przewoźnik wypożyczy do obsługi na okres letni wersję „cabrio”.  Obecnie trwają prace nad znalezieniem optymalnej oferty.