FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Drogi

Uwaga! Od piątku znowu ślisko

Prognozy pogody przewidują załamanie wiosennej aury pogodowej w nocy z czwartku na piątek i powrót przymrozków. Dla kierujących pojazdami oznacza to podniesione ryzyko poślizgu. MZDiT wznawia zimowe utrzymanie dróg.

Z czwartku na piątek (21 na 22 lutego) powrócą przymrozki w naszym regionie, co sprawi, że opady deszczu będą tworzyć gołoledź na jezdniach i chodnikach. Warto więc, aby kierujący pojazdami zachowali szczególną ostrożność, ponieważ radykalnie wzrośnie ryzyko poślizgu oraz potencjalnej kolizji.

Akcja zima

Typowa dla przedwiośnia aura rozpieszczająca nas wiosennymi okolicznościami od piątku pokaże również swoje zimne oblicze, bo narzuci przez kilka dni swoje zimowe warunki.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie wznawia tym samym zimowe utrzymanie dróg, w ramach którego pd godziny 21:00 w czwartek w pogotowiu oczekuje 21 pojazdów specjalistycznych do odśnieżania i odladzania nawierzchni.

Zarządca dróg przypomina właścicielom posesji o obowiązku utrzymania drożnych chodników do nich przylegających. Dlatego do dyspozycji wszystkich mieszkańców wystawiono pojemniki z piaskiem do pobrania celem posypania śliskiej nawierzchni, które można spotkać przy mostach i kładkach.