FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miejsca

Świat Elektroniki kończy działalność po niemal 30 latach

Popularny wśród hobbystów i profesjonalistów sklep z artykułami elektronicznymi w Częstochowie kończy swoją działalność. Świat Elektroniki przejdzie do historii jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Świat Elektroniki, to sklep z artykułami elektronicznymi i prostym asortymentem elektrycznym działającym w bloku przy Pasażu Opolczyka (administracyjnie to Kopernika 10/12). Formalnie działalność rozpoczął w 1989 r., ale jego historia sięga wcześniejszych lat, kiedy w zajmowanym przez niego lokalu funkcjonował sklep i serwis zjednoczenia UNITRA. To dlatego starsi Częstochowianie mawiali, że to w Unitrze czynią swoje zakupy.

Od przewodu po cewki

Asortyment tego sklepu był – bo obecnie jest wyprzedawany – imponujący. Praktycznie ciężko było wskazać element, którego nie szło w nim dostać. Jeżeli zaś nie szło dostać, to właściciel na szybko przeliczał brakujący artykuł i dobierał inne, kompatybilne elementy. Jeżeli personelu nie narażało się na utratę cierpliwości, to można było nawet liczyć na niewielką poradę – co dla adeptów elektroniki oraz tych z doskoku się nią zajmujących było nie lada pomocą.

Obecnie na witrynach sklepu widnieją plansze informujące o likwidacji placówki i związanej z nią wyprzedaży oferującej rabat sięgający nawet 70% codziennej ceny.

Emerytura

Szczęśliwie to nie rynek wykończył ów kultowy sklep, a prozaiczne przyczyny osobiste: – Przechodzę na emeryturę – oznajmił właściciel krzątający się między pustoszejącymi regałami podsumowując: – Ileż można pracować? Najwyższa pora na odpoczynek – skwitował.

Jak się dowiedzieliśmy, ostatnim możliwym dniem funkcjonowania placówki będzie 20 grudnia. Potem lokal opustoszeje, a klientom pozostanie skierować swoje kroki do drugiego starego i dobrze zaopatrzonego sklepu przy Garibaldiego.

Naszą rozmowę przeprowadziliśmy kupując po raz ostatni butelkę izopropanolu.