FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Komunikacja

Wyrzucą autobusy i samochody z centrum, bo urządzają sobie wyścigi

W sobotę w samym centrum miasta zorganizowane zostaną wyścigi samochodowe oraz wystawa towarzysząca w III Alei, więc mieszkańcy nie będą mogli skorzystać z autobusu lub własnego samochodu

Na 3 listopada (sobotę) zaplanowano organizację Jurajskiego Wyścigu Samochodowego w okolicy parków podjasnogórskich oraz towarzyszącą mu wystawę w III Alei NMP. W związki z tym z okolic wycofana zostanie komunikacja miejska i zamknięte zostaną ulice dla ruchu kołowego. Mieszkańcy wracający z pracy lub udający się na zakupy muszą liczyć się z komplikacjami na okres niemal całego dnia – od godziny 6:00 do 19:00.

Komunikacja miejska wycofana

Wprowadzone zostaną objazdy tras komunikacji miejskiej, które spowodują, że na zachodnim krańcu III Alei nie będzie jej wcale oraz w promieniu kilometra dookoła.

Linia 11
 • kierunek Cmentarz Rocha: z Sobieskiego przez Pułaskiego i Kazimierza do Barbary
 • kierunek Legionów: z Barbary przez Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego

Zawieszone przystanki:

 • JASNA GÓRA, BARBARY-SZPITAL (tylko w kier. Legionów) i KAZIMIERZA (w kier. cmentarza Rocha obowiązuje przystanek przy Kazimierza)
Linie 12 i 34
 • kierunek Gnaszyn: z Sobieskiego przez Śląską i Kilińskiego do Jana Pawła II
 • kierunek Raków-Dworzec PKP: z Jana Pawła II przez Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego

Zawieszone przystanki:

 • KORCZAKA, SKWER SOKOŁÓW, KAZIMIERZA, III AL.NMP i KOMENDA MIEJSKA POLICJI (tylko w kier. Rakowa przy ul. Popiełuszki – w zamian obowiązuje przyst. przy al. Jana Pawła II przy stacji paliw)
Linia 16
 • kierunek Kukuczki: z Sobieskiego przez Śląską, Kilińskiego i Aleję Jana Pawła II do Szajnowicza-Iwanowa
 • kierunek Stradom-Dworzec PKP: z Szajnowicza-Iwanowa przez Aleję Jana Pawła II, Dąbrowskiego i Nowowiejskiego do Sobieskiego

Zawieszone przystanki:

 • KORCZAKA, SKWER SOKOŁÓW, KAZIMIERZA, III AL.NMP i KOMENDA MIEJSKA POLICJI (tylko w kier. dworca Stradom przy ul. Popiełuszki – w zamian obowiązuje przyst. przy al. Jana Pawła II przy stacji paliw)
Linia 31
 • kierunek Cmentarz Komunalny: z Sobieskiego przez Pułaskiego i Kazimierza do Barbary i Kordeckiego
 • kierunek Kręciwilk: z Kordeckiego przez Barbary, Augustyna i Pułaskiego do Sobieskiego

Zawieszone przystanki:

 • JASNA GÓRA (tylko w kier. Kręciwilka – w zamian obowiązuje przy Barbary) i KAZIMIERZA (w kier. cmentarza komunalnego obowiązuje przystanek przy Kazimierza)

Zamknięte ulice

 • Całkowicie zamknięte zostaną ulice 7.Kamienic, Pułaskiego i Popiełuszki oraz III Aleja NMP. Ponadto ostrzega się, że dookoła będzie panował dodatkowo zwiększony ruch.
III Aleja NMP
III Aleja NMP

Poruszający się pieszo zostaną dosłownie zamknięci na sporym obszarze, który będą musieli obchodzić naokoło.

Mieszkańcy przyległych okolic – szczególnie III Alei – znowu spotkają się z sytuacjami naruszania własności ziem pod prywatnymi parkingami, do których wjazdu nie strzeże sprawna rogatka.

Jednocześnie należy pamiętać o niebezpieczeństwie, jakie niesie przebywanie bezpośrednio przy trasie wyścigu, tj. ulice Popiełuszki, Pułaskiego i 7. Kamienic.

Wydarzeniu patronuje prezydent miasta.