FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Promenada śródmiejska jednak powstanie

Urząd Miasta wybrał jedną z ofert w przetargu na wybudowanie tzw. promenady śródmiejskiej na terenie dawnej stacji kolejowej „Częstochowa I” Kolei Herbskiej, znanej później starszym mieszkańcom, jako „Węgloblok

Magistrat zdecydował się wybudować ciąg spacerowy i rekreacyjny pod nazwą roboczą „promenada śródmiejska” pomimo że w ostatnim postępowaniu przetargowym oferty dwukrotnie przewyższyły przygotowany przez miasto budżet, czyli 2 861 185,00 zł, zaś najtańsza opiewała na 5 868 000,00 zł.

Będzie promenada

Urząd Miasta Częstochowy
Urząd Miasta Częstochowy

To właśnie tę ofertę postanowiono wybrać mimo że trzeba było dołożyć brakujących 3 006 815 zł. Podpisanie umowy z wykonawcą – firmą TEL-BRUK Radosław Telenga z Częstochowy – nastąpi w poniedziałek 8 października 2018 r. o godz. 12:00.

ZOBACZ PRZETARG ⇒

Przypominamy, że ciąg rekreacyjny będzie rozpościerał się od bramy dawnego Węglobloku przy al.Wolności do łuku przedłużenia ul.Śląskiej. Biegnącej wzdłuż alejce spacerowej towarzyszyć będą ławki, kosze na śmieci, instalacje do ćwiczeń kalenistycznych (ang.: workout), plac zabaw oraz mała arena do spotkań towarzyskich. Całość będzie oświetlona i objęta dozorem monitoringu wizyjnego włączonego do miejskiej sieci. Więcej opisaliśmy w pierwszym artykule na temat pierwszego postępowania [link tutaj].

Postulowana przez mieszkańców miasta inwestycja zostanie oddana w 2020 r.