FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Zbadaj niepokojące pieprzyki. Bezpłatnie

Każdy, kto niepokoi się zmianami skórnymi będzie miał okazję do nieodpłatnego przebadania się w ramach realizowanej ogólnopolskiej akcji promocyjnej, na mapie której znalazła się Częstochowa

Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza bezpłatne dermatoskopowe, które odbędą się w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej organizowanej we współpracy z aptekami działającymi w ramach programu PARTNER. Celem jej jest promocja profilaktyki i diagnostyka czerniaka.

Badania przeprowadzane są w specjalistycznym mikrobusie, który będzie stał przy ul. Herberta 2 obok apteki partnerującej akcji 1 października w godz. 10:00 do 16:00. Przeprowadzi je wykwalifikowany personel medyczny, który bezpłatnie zbada wszystkie znamiona barwnikowe pacjentów. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz obrazem podejrzanego znamienia i dalszymi zaleceniami. Do udziału w badaniu wymagane są wcześniejsze zapisy. Zainteresowane osoby proszone są o są o wcześniejszy osobisty kontakt z apteką przy Herberta 2.

Kiedy się zbadać

Podstawowymi symptomami skłaniającymi do wizyty u dermatologa są między innymi zmiany koloru znamion, nieregularny ich kształt lub krwawienie. Niezależnie od ewentualnego występowania tych objawów badania dermatoskopowe należy wykonywać co roku.

Serwis prasowy magistratu za fundacją podaje, że zachorowalność na czerniaka skóry w ostatnich latach w Polsce zwiększyła się trzykrotnie, a co roku o swojej chorobie dowiaduje się około 3100 osób. Nowotwór ten cechuje wysokim poziomem złośliwości, szybkim rozwojem i niską odpornością na leki. Kluczową rolę w walce z nim odgrywa wczesna diagnostyka i regularna kontrola stanu skóry, która daje szansę na niemal całkowite wyleczenie.