FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Wodne place zabaw mogą w ogóle nie powstać

Nie udało się znaleźć wykonawców do wybudowania dwu wodnych placów zabaw na Północy i Wrzosowiaku, które miały powstać z Budżetu Obywatelskiego. Radni informują, że Prezydent zaproponował rezygnację z tego zadania

Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski

Z zeszłorocznego głosowania nad Budżetem Obywatelskim miały powstać dwa wodne place zabaw – przy Promenadzie na Północy i przy boiskach na Wrzosowiaku. Rozpisano dwa przetargi, ale za każdym razem nikt się nie zgłosił – najwyraźniej było to zbyt drobne zadanie, jak na rozdęte oczekiwania budowlańców mogących obecnie przebierać wśród wielu innych ofert na rynku.

Działanie „bańki rynku budowlanego” opisywaliśmy w materiale o promenadzie na terenie d.Węglobloku [link].

Prezydent proponuje rezygnację

Wobec takiego rozwoju spraw na ostatniej sesji Rady Miasta Prezydent zaproponował radnym rezygnację z tej inwestycji – to radni zatwierdzili wybrane przez mieszkańców inwestycje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na razie nie podjęto decyzji.

Nie da się ukryć, że niekorzystnie działający rynek daje w kość urzędnikom. Minęły już czasy, kiedy przetargi skutkowały ogromnymi oszczędnościami, z których można było realizować dodatkowo inne inwestycje. Ostatnio dołożyć już trzeba było ponad 600 tys. zł na plac zabaw i parking przy Perepeczki, a na węzły przesiadkowe brakuje ponad 20 mln zł.