FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Dawny rowerodrom zyska nowe życie

Udało się wyłonić wykonawcę placu zabaw z rowerowym torem wyczynowym i parkingiem na terenie rowerodromu rozjeżdżonego przez kierowców przy łuku ul.Perepeczki

W końcu udało się znaleźć wykonawcę linowego placu zabaw z towarzyszącymi mu rowerowym torem wyczynowym oraz parkingiem i zielenią urządzoną na terenie rozjeżdżonego dawnego miasteczka ruchu rowerowego na tyłach ulicy Kilińskiego, dziś wewnątrz łuku ulicy Perepeczki. Wcześniej nikt się nie zgłosił.

Przestrzeń dla mieszkańców

Jeszcze w tym roku powstanie zaakceptowana przez mieszkańców aranżacja przestrzeni dawnego rowerodromu koło dawnego boiska Bieniaminka. Wewnątrz wygiętego na zewnątrz kosztem garaży łuku drogi ul. Perepeczki powstanie linowy plac zabaw, modułowy rowerowy tor wyczynowy zwany pumptrackiem oraz parking mieszczący 48 miejsc postojowych w strefie ograniczonego postoju.

Mieszkańcy okolicznych domów braku udział w konsultacjach społecznych, w trakcie których wybrali wariant lokujący parking bliżej jezdni i chroniący dzieci z placu zabaw np. przed nagłum wtargnięciem na jezdnię.

O szczegółach inwestycji napisaliśmy obszernie na łamach serwisu [link tutaj].

Trudne przetargi

Przetarg na wykonanie aranżacji rozpisano dwukrotnie, bowiem do pierwszego postępowania nie zgłosił się żaden wykonawca. Ofertę do drugiego złożył tylko jeden, ale była ona o połowę droższa od założeń MZDiT.

Drogowcy przygotowali niemal 991,34 tys. zł, zaś Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego zażądało prawie 1 602 tys. zł. Na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać od 22 sierpnia, a do rozważenia było albo ponowne unieważnienie, albo znalezienie brakujących 611 tys. zł. Zdecydowano się na drugą opcję.

Gotowy plac będzie można podziwiać po 30 listopada br.

Zobacz przetarg ⇒