FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Nikt nie chce zbudować wodnych placów zabaw

Trwa koniunkturalne tornado na rynku budowlanym. Do kolejnego miejskiego postępowania nie zgłosił się żaden chętny. Tym razem nie znaleziono wykonawcy wodnych placów zabaw

Urząd Miasta poszukiwał wykonawcy dwu wodnych placów zabaw dla dzieci, które miały zostać zlokalizowane na nieczynnej fontannie przy promenadzie Cz.Niemena w dz. Północ oraz przy boiskach nieopodal ul.Lechonia w dz.Wrzosowiak.

Na place miały składać się niecki wraz z zabawkami poziomymi oraz przestrzennymi rozpryskującymi wodę. O szczegółach planowanej inwestycji napisaliśmy wcześniej artykuł, do lektury którego zapraszamy. W trakcie opisywanego wówczas przez nas postępowania nie udało się znaleźć wykonawcy, bowiem nikt do niego nie zgłosił się i to już po raz drugi, albowiem pierwszą próbę Urząd Miasta podjął jeszcze w czerwcu – z identycznym skutkiem.

Rynek nasycony

Jako, że perspektywa finansowania unijnego 2014-2020 jest w pełni, to rynek nasycony jest inwestycjami realizowanymi z użyciem wspólnotowych środków. Oznacza to, że firmy budowlane mają pełne ręce roboty, a te nią chwilowo niezajęte nie imają się mniejszych zadań, bo na rynku co rusz pojawia się większe zadanie do realizacji.

Wskutek takiej koniunktury już po raz kolejny nie udało się znaleźć wykonawcy. Tym razem były to wodne place zabaw. Wcześniej MZDiT nie znalazł wykonawcy linowego placu zabaw, wyczynowego toru rowerowego oraz parkingu planowanego na terenie dawnego rowerodromu u zbiegu ulic Staszica i Perepeczki.

Magistratowi oraz jednostkom wykonawczym pozostaje jedynie ponowne rozpisywanie kolejnych przetargów z nadzieją na pojawienie się chętnego na realizację mniejszej inwestycji.

Przetarg I
Przetarg II

W przypadku większych inwestycji nie jest lepiej, bowiem w takich przypadkach koniunktura przyczynia się do dużego apetytu budowlańców oraz producentów materiałów budowlanych. Tak było dwukrotnie już z węzłami parkingowymi przy dworcach kolejowych. Teraz wykonawca poszukiwany jest po raz trzeci.