FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Przestrzeń

Drugie podejście do placu zabaw przy Perepeczki

Po nieudanym przetargu na budowę placu zabaw i parkingu na dawnym miasteczku ruchu rowerowego u zbiegu Staszica i Perepeczki MZDiT podejmuje drugą próbę znalezienia wykonawcy

Pusty plac po miasteczku ruchu rowerowego zniszczonym przez amatorów bezpłatnego parkowania u zbiegu ulic Staszica i niedawno wybudowanej Perepeczki ma doczekać się zagospodarowania w postaci placu zabaw, rowerowego toru wyczynowego oraz legalnego parkingu dla 48 pojazdów osobowych. Niestety, pierwszy przetarg ogłoszony przez administrujący tym terenem Miejski Zarząd Dróg i Transportu nie spotkał się z zainteresowaniem ze strony wykonawców – zapewne z powodu nasycenia rynku. We wtorek rozpisano kolejny przetarg, a czas na oddanie inwestycji upłynie z końcem listopada.

Miejsce rekreacji

Plac, który dotąd służył do dzikiego parkowania (kuriozum w centrum europejskiego miasta), zostanie osiedlowym miejscem rekreacji młodych i najmłodszych. Młodzi otrzymają do dyspozycji wyczynowy tor rowerowy, tzw. pumptrack, złożony z modułów.

Najmłodsi będą dysponować działką w centrum miasta w postaci placu zabaw z instalacjami linowymi. Bezpieczeństwo najbardziej wyrywnym milusińskim zapewnić ma funkcjonalny bufor w postaci placyku parkingowego oferującego 48 stanowisk w ramach strefy ograniczonego postoju.

Całości dopełni oświetlenie, ławki i kosze stylistycznie nawiązujące do tych, które zainstalowano już w małym osiedlowym pasażu prowadzącym do okolic Polikliniki. Dodatkowo pojawią się ławki typu młodzieżowego oraz stylizowane stojaki rowerowe, a także zieleń urządzona. Piesi nie będą już musieli obchodzić całego areału dookoła, bo między placami zabaw a zatoką postojową zostanie wytyczony pasaż pieszy z towarzyszącą mu drogą dla rowerów.

Więcej o składowych planowanej przestrzeni pisaliśmy w materiale pod TYM LINKIEM.