FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Ireneusz Kozera – sylwetki 14. Hot Jazz Spring

Przedstawiamy drugą z postaci tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Sprig”. Niniejszą publikację poświęcamy postaci dyrektora Festiwalu – Ireneuszowi Kozerze

14. Hot Jazz Spring
14. Hot Jazz Spring

Na łamach naszego serwisu kontynuujemy serię publikacji omawiającej czołowe postaci 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring”.

Drugą część naszej serii poświęcamy osobie formalnie o Festiwalu stanowiącej. Ireneusz Kozera, to ten stonowany uprzejmy pan, który miłym ciepłym głosem wita głosną i roztańczoną paradę nowoorleańską przed gmachem Filharmonii Częstochowskiej, zaś widowni Festiwalu znany jest jako otwierający to piękne wydarzenie.

Zarys postaci

Za stroną internetową Festiwalu prezentujemy rys postaci dyrektora częstochowskiego jazzowego święta:

  • Ireneusz Kozera jest dyrektorem Filharmonii Częstochowskiej.
  • Działalność organizacyjną w sferze kultury rozpoczął podczas studiów.
  • Po zakończeniu studiów w WSN w Częstochowie i Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich w Opolu oraz kilkuletnim okresie pracy pedagogicznej został dyrektorem Państwowej Filharmonii w Częstochowie (1986). Funkcję tę sprawował do 1992 roku.
  • W 1993 ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
  • Był inicjatorem powstania i przez 12 lat prezesem Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Częstochowie.
  • W roku 1995 pracował jako główny specjalista ds. promocji w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie, a od 1996 był dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej.
  • W 1996 zainicjował powstanie, zarejestrował i został Prezesem Zarządu Fundacji „Śpiew i Taniec Ludowy” z siedzibą w Koszęcinie, której podstawowym zadaniem było wspieranie działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
  • W latach 1999-2010 był Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Częstochowy, a po reorganizacji Urzędu pełnił obowiązki, kolejno, Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (2011).
  • Laureat Nagrody Specjalnej przyznanej w 2008 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego w uznaniu „nieocenionych zasług dla kultury polskiej”, szczególnie w pracy na rzecz upowszechniania kultury muzycznej.
  • Od 29 grudnia 2011 otrzymał od Prezydenta Miasta Częstochowy powołanie na stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej.

Zobacz więcej publikacji na temat 14-th Hot Jazz Spring.