FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Miasto

Pytają o fajerwerki i kleszcze, ale na nowej platformie

Urząd Miasta Częstochowy prowadzi kolejne konsultacje społeczne, w których można wypowiedzieć się na temat stosowania środków pirotechnicznych na imprezach miejskich oraz wdrożenia programu zdrowotnego związanego z kleszczami. Istnieje jednak istotna przeszkoda

Urząd Miasta Częstochowy od 1 kwietnia prowadzi konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia programu zdrowotnego związanego z konsekwencjami ukąszeń kleszczy oraz zaprzestania stosowania środków pirotechnicznych podczas imprez miejskich. Konsultacje mają charakter zdalny, wziąć w nich udział może każdy mieszkaniec.

Po kleszczu…

W temacie konsekwencji ukąszeń kleszczy uczestnicy konsultacji będą mogli pomóc określić działanie projektowanego programu zdrowotnego.

Do wyboru powinny być dwie możliwości: albo program przybierze formę profilaktyczną w postaci nieodpłatnych szczepień przeciwko odkleszczowemu zapaleniu mózgu, albo formę nieodpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrycia boreliozy.

Światło bez huku

Drugie konsultacje dotyczą stosowania środków pirotechnicznych podczas imprez miejskich. Alternatywą może być np. pokaz laserowy. Więcej opisano w materiałach dołączonych do konsultacji.

Tylko dla zalogowanych

A teraz zła wiadomość. Konsultacje oparto o platformę elektroniczną – jest to nowy projekt o zasięgu krajowym o nazwie „wDialogu”. Niestety jest to kolejna z rzędu platforma uruchomiona pod egidą władz administracyjnych i nie ma możliwości skorzystania z posiadanego profilu SEKAP.

Jeżeli więc wśród Państwa znajdują się osoby stroniące od zakładania kolejnych kont w Internecie – a ruch ten zyskuje na popularności – to w konsultacjach nie weźmiecie udziału.

Problem pojawia się nawet dla tych, którzy zechcą się mimo wszystko zarejestrować. Podjęliśmy próbę założenia konta w miejskiej platformie „wDialogu”, ale system nie przyjął hasła pomimo spełniania wymogu 8-znakowej składni z wykorzystaniem znaków specjalnych.

Skorzystaliśmy więc z opcji podglądu poszczególnych konsultacji w trybie anonimowym (bez logowania), ale takim odwiedzającym system wyświetla jedynie harmonogram oraz bibliotekę materiałów merytorycznych. Żadnej ankiety na łamach platformy nie znaleźliśmy. Pozostaje liczyć na błąd przeglądarki… na kilku komputerach.

Sprawdź sam

Mimo naszych niepowodzeń polecamy Państwu próbę wejścia w dialog z Magistratem poprzez wzięcie udziału w konsultacjach.