FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Film o Biegańskim wraca do kina

Jak zapowiedziano, tak się stanie. W grudniu w sali projekcyjnej kina studyjnego OKF Iluzja odbędzie się kolejny pokaz filmu „Biegański – drogi ku szczęściu” Artura Broncela

Film Artura Broncela o czołowej postaci historycznej Częstochowy – doktorze Władysławie Biegańskim – spotkał się z ogromnym zainteresowaniem częstochowskiej publiczności. To obraz dokumentalny bogato ilustrowany fabularyzowanymi wstawkami ukazującymi dzieciństwo oraz codzienność Doktora, w postać którego wcielił się muzyk zespołu AmperA Mateusz Nienartowicz, niezwykle podobny do Biegańskiego.

O procesie tworzenia filmu napisaliśmy na łamach serwisu fotoczewa.pl [link tutaj]. Premiera odbyła się 10 listopada w kinie studyjnym Ośrodka Kultury Filmowej „Iluzja” w III Alei NMP. Obraz Broncela spotkał się z tak dużym zainteresowaniem publiczności, że w sali zabrakło miejsc siedzących – widzowie zajęli więc dostawiane w biegu krzesła, a także siedziska pod ścianami bocznymi. Część widzów musiała – czy raczej chciała – obejrzeć film na stojąco. O przebiegu premiery też napisaliśmy na łamach naszego serwisu [link tutaj].

Druga okazja

W odpowiedzi na to zainteresowanie oraz głosy tych, którym nie było dane zobaczyć dokumentu, zaplanowano ponowną projekcję. Wyznaczono ją na 1 grudnia o godz. 19:00 w sali wystawowej Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, przy ul. 76/71.

Na tą okazję stworzono wydarzenie w serwisie Facebook, ale nie ma konieczności zaznaczania tam swojej obecności. Wstęp na projekcję będzie wolny.