FOTOCZEWA

Serwis fotoreportersko-prasowy. Niezależni, niepoprawni, niepokorni

Imprezy/Uroczystości

Wraca świąteczna iluminacja centrum

W pierwszą niedzielę grudnia odbędzie się premiera iluminacji świątecznej, która w nadchodzącym sezonie uświetni przechodniom pobyt w centrum miasta

Ozdoby świąteczne
Ozdoby świąteczne

Na dzień 3 grudnia Urząd Miasta Częstochowy zapowiedział imprezę pod nazwą „Świąteczna Częstochowa”, na czas której zaplanowano między innymi koncert, który ma – niestety dla okolicznych mieszkańców – potrwać do wieczora. W kulminacyjnym momencie uruchomiona zostanie iluminacja.

Nowe zabawki

W zeszłym roku plac Biegańskiego zdobiły – oprócz stałego elementu w postaci choinki – miś siedzący na księdze „Częstochowa”, konik na biegunach otoczony gwiazdami oraz pociąg składający się z lokomotywy i dwu wagoników, gdzie istniała możliwość wejścia do kabiny ciuchci i jednego z wagonów. Całą kompozycję ożywiała ruchoma projekcja multimedialna na frontowej ścianie Ratusza.

Zobacz, jak prezentowała się iluminacja w sezonie 2016/2017:

Urząd Miasta zapowiada, że w nadchodzącym sezonie plac ozdobią inne figury, ale do dnia premiery nie zdradzi szczegółów. Na pewno pojawi się choinka oraz projekcja na elewacji Ratusza.

Inne atrakcje

W dniu premiery przewidywane są zabawy dla dzieci w postaci rozbijania lodowej figurki, fotobudki, balonowego ZOO, czy budowania sań Mikołaja.

Choinki pojawią się dodatkowo na płycie Starego Rynku oraz na płycie Placu Orląt Lwowskich. Ponadto przy fontannie „Dziewczynka z gołębiami” stanie tradycyjne już świetlne drzewko sygnowane marką lokalnej wytwórni „Jawo”.

Program na 3 grudnia

  • godz. 14.00 – animacje dla dzieci
  • godz. 15.15 – koncert duetu Igi Kozackiej i Kamili Dauksz
  • godz. 16.30-17.45 – koncert Sound’n’Grace
    w przerwie:

    • godz. 16.50 – przyjazd świętego Mikołaja
    • godz. 17.00 – premiera świątecznej iluminacji